Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Viděno třemi

Bárta se potřetí chystá na Tour de France

Düsseldorf - Český cyklista Jan Bárta potřetí za sebou pojede slavnou Tour de France. Podle očekávání je v nominaci druhodivizního německého týmu Bora-Argon 18, který opět dostal k účasti v elitní společnosti divokou kartu. V oficiální nominaci na "Starou dámu"  se objevil také další český cyklista Petr Vakoč.

Je nám líto, video expirovalo.
Bárta pojede potřetí Tour de France

Jednatřicetiletý rodák z Kyjova Bárta zazářil na Tour při své premiéře v roce 2014, kdy vybojoval třetí místo v časovce. Bora-Argon dnes zveřejnila svou devítičlennou sestavu. "Naším velkým snem je vyhrát etapu. A je to v našich silách," řekl manažer Ralph Denk.

Tour začne 2. července v Mont Saint-Michel. Loňského 102. ročníku se zúčastnili čtyři Češi, což byl nejvyšší počet v historii. Vedle Bárty jeli také Leopold König (Sky), Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo) a Zdeněk Štybar (Etixx-Quick-Step). 

V oficiální nominaci na "Starou dámu" nechybí český reprezentant Petr Vakoč. Třiadvacetiletý jezdec, který letos ovládl Brabantský šíp a další dva závody, si vloni odbyl premiéru na Giru, tentokrát poprvé okusí Tour. Podle vedení stáje by měl sbírat zkušenosti a v důležitých okamžicích pomoci týmu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy