Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Florbalista sezony

Hansen pokračuje na Tour navzdory vykloubenému rameni

Rennes (Francie) - I když má už pár dnů vykloubené rameno, nehodlá se Adam Hansen vzdát šance na rekord a pokračuje na Tour de France. Navíc může jako druhý cyklista historie dokončit už dvanáctou Grand Tour v řadě.

Adam Hansen
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Dirk Waem

Čtyřiatřicetiletý Hansen je železným mužem v pelotonu Tour. Od Vuelty v roce 2011 dokončil zatím všechny třítýdenní závody Grand Tours. V nedělní druhé etapě si ale vykloubil v rameni spojení lopatky s klíční kostí a od té doby pokračuje s pečlivou bandáží z tejpů. "Trochu to zmírňuje bolest. Ale opravdu jen trochu," napsal. "Bolest snídám. Vlastně nic jiného ani necítím. Doktoři mi řekli, že to budou nejkrutější tři týdny," popsal.

Etapových závodů "velké trojky" Hansen dokončil už patnáct, třikrát vzdal (dvakrát Giro a jednou Tour). Letošní Tour hodlá dokončit, i když jsou před ním ještě dva týdny a každé stoupání, každá zatáčka jsou pro něj muka. Za každou cenu chce ale dojet do Paříže a vyrovnat rekord Španěla Bernarda Ruize z let 1954 až 1958.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih 7. etapy Tour de France

A humor neztrácí. "Jednou jsem četl studii, že každý profesionální cyklista, který nejtěžší etapové závody dokončí, žije o pět let déle. Pokud to tak je, tak já nikdy neumřu," řekl. Navíc život na dlouhých závodech prý má své výhody, které dokáže ocenit. "Nemusím vařit, prát nebo uklízet, jenom jezdím na kole," uvedl.

V pořadí Tour figuruje po páteční sedmé etapě na třetím místě od konce se ztrátou téměř hodiny, ale pár potlučených cyklistů už vzdalo. Hansen to rozhodně v plánu nemá. O hattrick z Grand Tous se pokouší počtvrté. "Prostě to mám rád. Když jsem to jel prvním rokem, kluci z týmu si mysleli, že jsem blázen. Napodruhé si říkali, že to zkouším zopakovat a teď už chápou, že je to pro mě úplně normální," popsal.

Na Giru i Vueltě se dočkal i etapového vavřínu. Teď má však jiné myšlenky poté, co si vykloubil rameno už podruhé za měsíc. Zvlášť etapa na kostkách mu dala zabrat. "Řval jsem tam jako dítě," řekl.

.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy