Následuje
Vertikal

Froome: Fanoušci na mě útočí. Na vině jsou neprofesionální média

Paříž - Čtrnáctou etapu Tour de France vyhrál britský jezdec jihoafrické MTN-Qhubeky Stephen Cummings, nicméně větší pozornost poutal incident jeho krajana ve žlutém dresu. Vedoucí muž závodu Chris Froome měl totiž v etapě nepříjemný incident s jedním z fanoušků podél trati. Z jeho rozpoutání pak obvinil pracovníky některých médií.

"Bohužel zažil jsem dnes na trati velké zklamání, když ke mně jeden z fanoušků přiběhl a vylil na mě kelímek s močí a křikl na mě "dopé", jako že dopuju. To považuji za naprosto odporné a v rozporu se sportovním duchem závodu. Myslím, že za tím stojí některé mediální výstupy a reportáže, které jsou podle mého velmi neprofesionální. To pak podle mě vede k takovým incidentům jako dnes," říkal po čtrnácté etapě Froome.

Někteří novináři začali zpochybňovat suverénní výkony formace Sky na Tour nepodloženými obviněními z dopingu. Pochybnosti o čistotě britského týmu na twitteru vyjádřil i Lance Armstrong, sám ovšem usvědčený hříšník, který přišel o všechny tituly z Francie. Chris Froome nařčení razantně odmítá a dokonce nabízí, že se nechá překontrolovat nezávislou agenturou.

Problémy měl i Leopold König. "Zastavil jsem v kopci a mluvil jsem s nějakými podivíny, kteří byli nazí a bučeli. Ptal jsem se jich, proč to dělají - moc neměli odpověď. Bohužel čím slavnější tým je a čím víc má úspěchů, tak tím víc má nepřátel," řekl.

Hlavní zprávy