Následuje
SP Lotyšsko

Froomovi při vyšetření odhalili zlomeniny na obou rukách

Paříž - Zranění Chrise Frooma z Tour de France jsou nakonec mnohem vážnější, než se prvně zdálo. Loňský vítěz "Staré dámy", který ze závodu odstoupil před dvěma dny, si při pádech způsobil zlomeniny na obou rukou. Informovali o tom zástupci stáje Sky. Froome má frakturu v levém zápěstí a na pravé ruce a čeká ho nejspíš několikatýdenní pauza.

Chris Froome nasedá do auta Sky
zdroj: ČTK/AP autor: Laurent Cipriani

Devětadvacetiletý Froome odstoupil ze závodu po druhém pádu ve středeční páté etapě, kterou provázelo deštivé počasí. Přestože první rentgeny vypadaly čistě, nové vyšetření s citlivějším snímáním ukázalo fraktury na obou rukou.

Zápěstí si Froome zranil při pádu ve čtvrté etapě, po ní se ale ještě nevzdal. Ve středeční etapě, v níž na cyklisty čekalo i několik zrádných úseků po kočičích hlavách, měl nejprve lehčí pád, po kterém se za pomoci týmových kolegů dokázal dotáhnout zpět do pelotonu. Po dalším karambolu už ale z Tour odstoupil.

Stal se tak druhou hvězdou, pro kterou letošní 101. ročník prestižního závodu skončil. Hned v úvodní etapě odstoupil krajan Mark Cavendish, který si při těžkém pádu ve spurtu vyhodil rameno a poškodil vazy. Vyhlášený spurter se už ve středu podrobil operaci.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy