Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Masters

Syn legendárního cyklokrosaře Nyse vyhrál ve Waterloo poprvé závod Světového poháru

Dvacetiletý Belgičan Thibau Nys vyhrál úvodní podnik Světového poháru v cyklokrosu v americkém Waterloo a poprvé v kariéře ovládl závod elitní kategorie. Závod žen patřil letošní mistryni světa Fem van Empelové z Nizozemska. Čeští cyklokrosaři na trati ve Wisconsinu nestartovali.

Je nám líto, video expirovalo.
Cyklokrosový SP začal premiérovým triumfem mladíka Nyse

Úřadující mistr světa do 23 let Nys porazil o 16 sekund krajana Eliho Iserbyta, který na této trati triumfoval v předchozích třech letech. Třetí skončil Pim Ronhaar, následovaný dalšími dvěma nizozemskými jezdci.

Nys v minulém ročníku seriálu opanoval hodnocení jezdců do 23 let, nyní už se prosadil na nejvyšší stupeň v hlavní mužské kategorii. Loni dojel ve Waterloo mezi elitou pátý.

"Je to neuvěřitelné, to, jak se mi tu povedlo vyhrát. Po sólové jízdě. Byl to jeden z mých nejlepších závodů," liboval si Nys.

"V létě jsem udělal velký pokrok a byl jsem hrdý, že jsem to minulý týden předvedl. Nečekal jsem ale, že to zopakuju. Věděl jsem, že jsem ve skvělé formě, ale takhle dominantní jízda, to je neskutečné," řekl syn cyklokrosové legendy Svena Nyse. Před týdnem na úvod sezony vyhrál závod nižší kategorie v belgickém Beringenu.

Jednadvacetiletá van Empelová, která obhajuje celkové vítězství ve Světovém poháru, vyhrála o 36 sekund před krajankou Puck Pieterseovou.

Úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu ve Waterloo (USA):

Muži: 1. Nys 56:59, 2. Iserbyt (oba Belg.) -16, 3. Ronhaar -41, 4. Nieuwenhuis -57, 5. Van der Haar (všichni Niz.) -1:09, 6. Vanthourenhout (Belg.) -1:36.

Ženy: 1. Van Empelová 48:31, 2. Pieterseová -36, 3. Alvaradová (všechny Niz.) -1:51, 4. Rochetteová (Kan.) -2:04, 5. Bäckstedtová (Brit.) -2:22, 6. Bakkerová (Niz.) -2:33.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články