Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej na zemi

Švýcarský den na kolech. Stupně vítězů obsadila Neffová s krajankami

Co víc si mohli švýcarští fanoušci přát? Po závodu bikerek mohli v Japonsku slavit všechny tři medaile. Vyhrála Jolanda Neffová před Sinou Freiovou a Lindou Indergandovou. Jitka Čábelická obsadila 22. místo se ztrátou více než devíti minut na vítězku.

Švýcarské bikerky slaví
zdroj: ČTK/AP autor: Christophe Ena

Švýcarsko mělo dosud z této disciplíny v ženském závodě za šest vystoupení pod pěti kruhy jedinou medaili, o niž se postarala už v roce 2000 v Sydney Barbara Blatterová. Nyní její nástupkyně čekání na další cenný kov rázně ukončily.

Osmadvacetiletá mistryně světa z roku 2017 Neffová zvítězila po zcela suverénním výkonu, když vedla už od prvního z celkem pěti celých okruhů. Freiová dojela ze ztrátou minuty a 11 sekund, Indergandová zůstala zpět o dalších osm sekund.

"Je to něco úžasného. Teď jen doufám, že se v nějaký moment neprobudím a nezjistím, že to byl pouze sen. Jsem neskutečně šťastná, jak se mi na trati dařilo," prohlásila Neffová.

Je nám líto, video expirovalo.
Švýcarská dominance v cross country žen, Čábelická byla dvaadvacátá

Jednatřicetileté Čábelické se při premiéře pod pěti kruhy náročný závod příliš nevydařil. Už po zaváděcím okruhu se pohybovala až ve třetí desítce a jen pomalu se prodírala dopředu. Na kýženou první patnáctku měla manko takřka tří minut.

"Prvotně cítím trošku zklamání. Bohužel jsem se zasekla na startu, trošku špatně jsem zvolila lajnu v prvním výjezdu a pak se to tam strašně zaseklo. Udělala jsem pár chyb a byla jsem strašně vzadu. Pak se to špatně sjíždělo," popsala Čábelická pro Českou televizi.

Zklamané ale zůstaly i mnohé z hlavních favoritek na medaile. Francouzka Loana Lecomteová skončila šestá více než minutu a půl za bronzem. Úřadující světová šampionka Pauline Ferrandová-Prévotová se po zaváhání v prvním okruhu sice dotáhla až na druhé místo, jenže pak musela měnit kolo a nakonec uzavřela ve výsledkové listině první desítku.

Obhájkyně zlata z Ria de Janeiro Švédka Jenny Rissvedsová dojela čtrnáctá. Polka Maja Wloszczowská, v jejíž sbírce jsou dvě olympijská stříbra z let 2008 a 2016, byla dvacátá, jen o dvě příčky před ní skončila obhájkyně bronzu z Ria Kanaďanka Catharine Pendrelová.

Cross country:

Ženy (20,55 km): 1. Neffová 1:15:46, 2. Freiová -1:11, 3. Indergandová (všechny Švýc.) -1:19, 4. Vasová (Maď.) -2:09, 5. Terpstraová (Niz.) -2:35, 6. Lecomteová (Fr.) -2:57, 7. Richardsová (Brit.) -3:23, 8. Bělomojná (Ukr.) -3:54, ...22. Čábelická (ČR) -9:14.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články