Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Štybarovi závěr nevyšel a pořadím se propadl: skončil patnáctý

Nice - Zazářil ve dvou předchozích etapách, tu poslední však už tak kvalitně nezvládl. Zdeněk Štybar neudržel v závěrečné osmé etapě průběžnou třetí příčku, když do cíle dojel až s druhou skupinou a klesl na konečné patnácté místo. Tradiční "závod za sluncem" vyhrál jako první Kolumbijec v historii Carlos Betancur.

Tři nejlepší závodu Paříž-Nice, uprostřed Carlos Betancur
zdroj: ČTK/AP autor: Lionel Cironneau

Štybar se blýskl třetím místem v páteční, nejdelší etapě závodu a v sobotu se dokonce posunul na pomyslné stupně vítězů i průběžně. V závěrečné etapě se však neudržel s nejlepšími a do cíle dovezl druhou skupinu na 23. místě s odstupem 1:08 na vítěze Arthura Vichota.

Zdeněk Štybar: "Tohle je jedno z největších zklamání v mém sportovním životě. První trojka v konečném pořadí byla tak blízko. Nedá se nic dělat, musím se soustředit na příští týdny."

Francouzský cyklista si dojel pro největší výhru v kariéře a posunul se díky ní na konečnou třetí pozici. Žlutý trikot lídra uhájil vítěz dvou letošních etap Betancur, druhý skončil navzdory dnešnímu pádu v cílové rovince mistr světa Alberto Costa. Portugalec na vítěze ztratil v konečném pořadí 14 sekund, Štybar nabral celkové manko 1:33.

Cyklistický závod Paříž–Nice (WorldTour) - 8. etapa (128 km):

1. Vichot (Fr./FDJ.fr) 3:06:56, 2. Rojas (Šp./Movistar), 3. Gautier (Fr./Europcar), 4. Caruso (It./Cannondale), 5. Kelderman (Niz./Belkin), 6. F. Schleck (Luc./Trek) všichni stejný čas, ...23. Štybar (Omega Pharma-Quick-Step) -1:08.

Konečné pořadí: 1. Betancur (Kol./AG2R) 35:11:45, 2. Costa (Portug./Lampre) -14, 3. Vichot -20, 4. Rojas -21, 5. Fuglsang (Dán./Astana) -29, 6. Gautier -31, ...15. Štybar -1:33.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy