Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sumář dne

Štybara dělily desítky metrů od vítězství. Peloton ho ale v závěru v Polsku dojel

Už dva a půl roku čeká na nějaké vítězství a černou sérii Zdeněk Štybar neukončil zatím ani na závodě Kolem Polska. Český cyklista přitom měl ve 4. etapě našlápnuto, když se dostal v závěru do úniku, jenže v posledních metrech ho předjel peloton.

Zdeněk Štybar
zdroj: ČTK/ZUMA autor: David Stockman

Pokud by šestatřicetiletému členovi týmu Quick Step-Alpa Vinyl útok vyšel, dočkal by se první výhry od Vuelty San Juan v Argentině v únoru roku 2020.

Štybar, jenž se letos potýkal se zdravotními problémy a po sezoně v belgické stáji po 11 letech skončí, se pokusil dojet si pro triumf v samostatném úniku. Zhruba tři a půl kilometru před cílem etapy z Leška do Sanoku z pelotonu zaútočil a vypracoval si slušný náskok. Ještě kilometr před cílem měl k dobru osm sekund, ale v závěrečném mírném stoupání ho asi 150 metrů před cílem dostihli spurtéři.

"Byl to poměrně spontánní útok. Ráno jsem studoval poslední kilometry, takže jsem věděl, co očekávat. Šel jsem do toho stylem všechno, nebo nic," uvedl Štybar. "Věděl jsem, že v zatáčkách můžu na peloton najet pár sekund, ale na velkých silnicích na posledních kilometrech byl protivítr a ztratil jsem čas."

Nevyužitá šance na vítězství v sezoně, v níž prodělal koronavirus a poté se potýkal s jeho následky, Štybara mrzela. "Je to zklamání, protože výhra byla blízko, na druhou stranu jsem si to ale užil a jsem rád, že jsem se po zdravotních problémech zvednul. Jsem šťastný, že se zase cítím dobře a baví mě závodění," dodal český cyklista, jenž nepojede na přelomu srpna a září Vueltu, takže zůstane letos bez účasti na Grand Tour.

Vítězství ale nakonec slavil Němec Pascal Ackermann. Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Štybar dojel na 56. místě v pelotonu a celkově je 52. jako nejlepší z kvarteta českých cyklistů v závodě. Po čtvrté ze sedmi etap vede Kolumbijec Sergio Higuita, jenž měl dnes pád v ochranné tříkilometrové zóně před cílem.

Kolem Polska (WorldTour) - 4. etapa (179,4 km):

1. Ackermann (Něm./SAE Team Emirates) 4:21:46, 2. Meeus (Belg./Bora-hansgrohe), 3. Milan (It./Bahrajn Victorious), 4. Hermans (Belg./Intermarché-Wanty-Gobert), 5. Kooij (Niz./Jumbo-Visma), 6. Scaroni (It./Astana-Qazaqstan), ...47. Schlegel (ČR/Caja Rural-Seguros RGA ), 56. Štybar všichni stejný čas, 137. Černý (oba ČR/Quick Step-Alpha Vinyl), 138. M. Kopecký (ČR/Novo Nordisk) oba -12:38.

Průběžné pořadí: 1. Higuita (Kol./Bora-hansgrohe) 19:52:46, 2. Bilbao (Šp./Bahrajn Victorious) -4, 3. Hermans -6, 4. Ulissi (It./SAE Team Emirates), 5. Sobrero (It./BikeExchange-Jayco), 6. Carapaz (Ekv./Ineos Grenadiers) všichni -10, ...52. Štybar -2:43, 56. Schlegel -3:00, 122. M. Kopecký -23:38, 129. Černý -25:50.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články