Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2019 Nizozemsko

Štybar zakončil rok druhým místem v Bredene

Bredene (Belgie) - Mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar zakončil kalendářní rok druhým místem v závodě druhé kategorie v Bredene. O celkem jižž třetí zisk skútru Vespa, který tradičně získá vítěz tohoto závodu, ho připravil ve spurtu domácí Belgičan Jan Denuwelaere. 

Cyklokrosař Zdeněk Štybar
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

"Chtěl jsem i třetí vespu, ale neměl jsem po včerejšku tak silné nohy," uvedl na svém oficiálním webu Štybar s narážkou na středeční závod série GVA v Loenhoutu, kde byl stejně jako dva dny předtím v SP druhý.     

Po závodě byl Štybar naštvaný kvůli stylu jízdy svého přemožitele. "Nejdřív jsem Jana utrhl, ale on se po mojí chybě dotáhl zpět. V posledním kole si počínal hodně nečistě a třikrát jsme málem lehli. Přitom jsem nechtěl zbytečně riskovat v závodě, který nebyl součástí žádného seriálu. Byl jsem dost vytočený, protože takové chování nenávidím," uvedl český cyklokrosař.

"Závod jsem si prohrál svou chybou, začal jsem spurtovat příliš pozdě a v protivětru to nebylo snadné. Takže jsem trochu zklamaný," uvedl Štybar, jehož dalším závodem bude novoroční díl GVA v Baalu. "Pojedu na novém kole, k tomu nové oblečení, nové barvy na mém autě, nové brýle, nová helma. Všechno nové a doufám, že i moje nohy," dodal s úsměvem člen stáje, která bude od 1. ledna působit po názvem Omega Pharma-Quick Step.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy