Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Štybar podstoupil zákrok kvůli arytmii, Kolem Flander nepojede. Měl jsem nejlepší formu, řekl

Zdeněk Štybar měl problémy se srdečním rytmem. Ve středu se proto podrobil tzv. katetrizační ablaci. Pětatřicetiletý člen belgického týmu Deceuninck–Quick Step se může už o víkendu vrátit k tréninku, nebude ale startovat v nedělní klasice Kolem Flander.

Zdeněk Štybar
zdroj: ČTK/ZUMA autor: David Pintens

Bývalý trojnásobný mistr světa v cyklokrosu se začal cítit špatně po nedělním závodě Gent-Wevelgem, v němž obsadil 25. místo.

"Po vyšetření naším lékařským týmem se zjistilo, že má problémy se srdečním rytmem. Bylo doporučeno, aby podstoupil ablaci. Tento zákrok úspěšně provedl profesor Pedro Brugada ve středu v nemocnici v Bruselu," uvedla stáj Deceuninck-Quick Step. Ablace je metoda, při které lékaři přes tříslo zavedou až do srdce katetr, pomocí něhož vyřeší falešné elektrické impulzy způsobující arytmii.

Je nám líto, video expirovalo.
Štybar se podrobil zákroku kvůli srdeční arytmii

Jsem zklamaný, má forma byla nejlepší, řekl Štybar

Štybara nyní čeká několik dnů pauzy, které stráví s rodinou. "Samozřejmě jsem zklamaný, že přijdu o nedělní De Ronde. Tohle je má oblíbená část sezony. Dobře jsem trénoval a měl jsem pocit, že má forma před tímto víkendem byla nejlepší, jakou jsem za poslední dobu měl."

"Měl jsem ale štěstí, že to byl jen drobný zákrok. Jsem vděčný, že k tomu došlo a že se to spravilo, nejen s výhledem na zbytek sezony, ale i na mé celkové zdraví. Po důkladné prohlídce bylo příjemné zjistit, že to nebylo nic vážnějšího. Dám si pár dnů volna, odpočinu si se synem a manželkou a pak se vrhnu zase do tréninku," řekl Štybar, jenž minulý pátek skončil pátý v klasice E3 Harelbeke.

Je nám líto, video expirovalo.
Štybar uzavřel Tour de la Provence 11. místem
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy