VK Lvi Praha - VK Trox Příbram

Štybar podruhé za sebou nedosáhl v SP na stupně vítězů, dojel pátý

Igorre (Španělsko) - Mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar dojel na Světovém poháru ve španělském Igorre pátý a podruhé za sebou se nedostal na stupně vítězů. Vyhrál vedoucí muž seriálu Belgičan Kevin Pauwels se suverénním náskokem 45 sekund na krajana Svena Nijse. Štybar ztratil na vítěze minutu a 26 sekund. Sedmý skončil Radomír Šimůnek.

Štybar si odskočil do Igorre ze soustředění na Mallorce, na které se vydal po předchozím závodu SP v Koksijde, v němž byl čtvrtý. I když se mu ani ve Španělsku nepovedlo navázat na třetí a druhé místo z úvodu seriálu v Plzni a Táboře, udržel se v průběžném hodnocení na třetí příčce.

V čele pohárové klasifikace je Pauwels o 15 bodů před Nijsem, oba se zatím střídají ve sbírání výher. Štybar ztrácí na Pauwelse 50 bodů.

7. Šimůnek (ČR) -1:33.

Průběžné pořadí (po 4 z 8 závodů): 1. Pauwels 300, 2. Nijs 285, 3. Štybar 250, 4. Aernouts 221, 5. Meeusen 220, 6. Mourey 218, ...13. Šimůnek 134, 34. Zlámalík 53, 35. Kyzivát 51, 38. Kášek 44, 39. Dlask 39, 44. J. Polnický 28, 55. Hník 20, 63. Bambula (všichni ČR) 17.