Následuje
MS 2020 Německo

Štybar odsouvá cyklokros, prioritou bude silnice

Brusel - Dvojnásobný mistr světa Zdeněk Štybar definitivně odsouvá cyklokros na vedlejší kolej. I v příští sezoně by měl startovat v terénu, ale pouze v rámci přípravy na silniční závody, jimž se chce naplno věnovat. Dohodl se na tom s trenérem a sportovním ředitelem stáje Omega Pharma-Quickstep Wilfriedem Peetersem.

Cyklokros
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

"Už nebude v cyklokrosu usilovat o úspěch v celkovém pořadí. Tenhle rok byl pro něj užitečnou zkušeností, ale výsledky byly trochu zklamáním. Proto jsme rozhodli, že naplno se to takhle dál kombinovat nedá," citoval belgický list Het Laatste Nieuws Peeterse.

Právě Peeters už v prosinci mluvil o tom, že si toho český jezdec naložil příliš, když se po premiérové silniční sezoně snažil navázat na předchozí úspěšné roky v terénu. Štybarovi se letos v cyklokrosu tolik nedařilo a na mistrovství světa dojel i kvůli nemoci třináctý.

Navzdory zklamání se rozhodl, že cyklokrosovou sezonu dokončí. Na programu jsou ještě dva závody série GvA a dva podniky Superprestige. "Kvůli teplotě jsem musel ležet v posteli, ale už se začínám cítit trochu líp. Bylo pro mě hrozně těžké, když jsem v nejdůležitějším závodě roku nebyl schopen jet na sto procent. Bohužel to přišlo v nejméně vhodnou chvíli. Během několika hodin jsou týdny dřiny pryč," posteskl si Štybar na svém webu.

Letošní cyklokrosovou derniéru absolvuje 18. února v belgickém Oostmalle. Pak si dá pauzu, než se pustí do sezony na silnici. "Zatím jsme se nerozhodli, na kterém závodě začne. Budeme o tom diskutovat v příštích týdnech," uvedl Peeters.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy