Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou 58. Rally Šumava Klatovy

Štybar dá přednost regeneraci, v zimě se tentokrát k cyklokrosu nevrátí

Zdeněk Štybar si tuto zimu nezpestří přípravu na novou silniční sezonu na cyklokrosařských závodech. Podle vyjádření sportovního ředitele stáje Deceuninck-Quick Step se český jezdec rozhodl dopřát si po sezoně, která kvůli koronavirové krizi skončila neobvykle pozdě, více času na odpočinek a regeneraci.

Pro Štybara vyvrcholila sezona Vueltou, která se letos jela až na přelomu října a listopadu. Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu, jenž se od roku 2012 soustředí v první řadě na silniční kariéru, se ve Španělsku blýskl třetím místem v jedné z etap. Zimní cyklokrosovou sezonu se tentokrát rozhodl vynechat.

"Důvod je prostý. Ta divná koronavirová sezona trvala hodně dlouho. Nezapomínejme, že Zdeněk skončil silniční sezonu 8. listopadu s poslední etapou Vuelty. Nemůžete čekat, že v prosinci hned pojede cyklokrosové závody. Potřebuje taky odpočívat," citoval web cyclingnews Wilfrieda Peeterse, sportovního ředitele stáje Deceuninck-Quick Step.

K cyklokrosové minulosti se naopak i letos vrátili Mathieu van der Poel a Wout van Aert. Velcí rivalové ze silnice i terénu se spolu utkali v nedělním Světovém poháru v Namuru, kde obsadili první dvě místa. Dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu Van der Poel z Nizozemska porazil belgického soupeře o tři sekundy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články