Následuje
Panorama

Štybar chce na olympiádě v Londýně startovat jako biker

Stříbro - Start na olympijských hrách v Londýně v roce 2012 je jedním z hlavních cílů cyklokrosového mistra světa Zdeňka Štybara. Nejlepší jezdec uplynulé sezony, v níž ovládl i Světový pohár, se chce na olympiádu probojovat v cross country horských kol. "Olympijské hry jsou můj cíl. Na silnici to není reálné, ale na horských kolech ta šance určitě je," řekl Štybar. K horským kolům si odskočil už v loňském roce, a dokonce startoval na mistrovství Evropy, kde závod nedokončil. Na domácím šampionátu dojel čtvrtý.

Horská kola s cyklokrosem celkem úspěšně kombinuje belgická hvězda Sven Nijs. Bývalý mistr světa získal loni na ME bronzovou medaili, na olympiádě v Pekingu skončil devátý.

Rozhodnu se pro stáj, která mi dá nejlepší podmínky, říká Štybar

Štybar nezavrhuje ani variantu, že by vyzkoušel závody na silnici. "Ta možnost je vždy, a pokud podepíšu novou smlouvu třeba se stájí ProTour, tak vzroste. Měl bych super silniční program, ale v první řadě tam budu určitě jako cyklokrosař," uvedl čtyřiadvacetiletý jezdec, který má do konce února 2011 smlouvu s belgickou stájí Fidea.

Po úspěšné sezoně dostal nabídky i z dalších týmů Sunweb, Quick Step a Lanbouwkredit. "Fidea mě pochopitelně chce udržet, ale musí se snažit vylepšit podmínky, jinak odejdu. Je jasné, že se rozhodnu pro stáj, která mi dá nejlepší podmínky. Není to jen o penězích, ale hodně také o programu," prohlásil Štybar s tím, že by novou smlouvu chtěl podepsat do měsíce.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy