Následuje
SP Německo

Stý ročník Gira: Itálií křížem krážem, téměř 70 km časovek i vrchařské lahůdky

Milán - Jubilejní stý ročník Giro d'Italia má být oslavou celé Itálie. Závod vyvrcholí 28. května 2017 individuální časovkou ze závodního okruhu v Monze k milánské katedrále. Nechybějí tradiční výšlapy i novinky.

Giro d'Italia
zdroj: ČTK/PA autor: Pier Maulini

Jak již pořadatelé oznámili dříve, příští Giro odstartuje 5. května poprvé v historii na Sardinii, jež bude hostit celkem tři etapy. Následovat bude transfer na další středomořský ostrov Sicílii, kde budou cyklisté stoupat až na svahy sopky Etny.

Jubilejní Giro povede tradičně z jihu na sever země a peloton navštíví kromě čtyř všech 21 italských regionů. "Abychom správně oslavili stý ročník, musíme slavit po celé Itálii," řekl ředitel závodu Mauro Vegni.

Na trase nebudou chybět legendární stoupání jako třeba to na Oropu, kde v roce 1999 vyhrál nezapomenutelný "Pirát" Marco Pantani. V šestnácté etapě zase prověří unavené nohy cyklistů dokonce dvojí stoupání na Stelvio poblíž švýcarských hranic.


Giro příští rok nabídne čtyři etapy s cílem na vrcholu, což je o jednu víc, než plánuje na rok 2017 Tour de France. Celková porce 67,2 km časovek je dokonce dvakrát víc, než bude čekat cyklisty na "Staré dámě".

Jednou z hvězd prezentace byl letošní vítěz Vincenzo Nibali, jenž plánuje příští rok triumf obhajovat. Italský vrchař bude od příštího roku členem nového týmu Bahrajn-Merida, do něhož přestoupil elitní český biker Ondřej Cink.

Uložit

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy