Následuje
Manchester United - Club Brugge

Stav Kreuzigera se po karambolu ve Valonském šípu zlepšuje. Na Lutych budu připraven, hlásí

Těžký pád v závodě Valonský šíp by neměl mít pro Romana Kreuzigera vážné následky. V rameni nemá zlomeniny ani poškozené vazy, ale limitují ho četné odřeniny, kvůli nimž musí omezit přípravu na poslední jarní klasiku Lutych-Bastogne-Lutych, která se pojede v neděli v přímém přenosu ČT sport a webu ctsport.cz od 14:10.

Roman Kreuziger
zdroj: imago sportfotodienst autor: Sirotti Stefano

Kreuziger přišel o naděje ve Valonském šípu zhruba 30 kilometrů před cílem. "Ve velké rychlosti jsem projížděl zatáčku, byl silný vítr. V půlce zatáčky mi vítr přizvedl přední kolo a šel jsem přes rameno na zem. Mám hodně dobitá záda," popsal jezdec týmu Dimension Data, jenž chtěl ve středu v Belgii vylepšit loňské čtvrté místo.

Rentgen podezření na zlomenou lopatku nepotvrdil a dnes ho čekala další vyšetření. "Kvůli úponům a jak to vypadá mezi kostma. Je to dobré, ale pár dní si protrpím. Místo abych si dnes vyjel na kole, tak jsem byl jen na procházce. Důležité je, že to splaskává a rány nejsou až tak hluboké," pokračoval.

V pátek už by rád desítky kilometrů absolvoval a v neděli se chce v Lutychu postavit na start. "Pády k cyklistice patří. Není to teď ideální příprava, ale pevně věřím, že už v sobotu se budu cítit líp a v neděli budu na Lutych připraven," dodal.

V poslední jarní klasice skončil pětkrát v elitní desítce, nejlépe byl čtvrtý v roce 2011. Loni dojel zkušený dvaatřicetiletý cyklista v Lutychu osmý.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy