Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KOWAX Valašské rally ValMez 2020

Sportovní hledisko jako klíč přesunu. Líbí se mi projekt i větší volnost, hlásí Vakoč

Pokud by mu šlo jen o peníze, mohl klidně setrvat v týmu Deceuninck-Quick Step. Petra Vakoče ale do nového působiště ve stáji Alpecin-Fenix zlákalo něco jiného. Sportovní důvody. V blížícím se ročníku by měl mít mnohem větší volnost a tím pádem také šanci podložit své kvality výsledky.

Petr Vakoč s dresem svého nového týmu
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

"První kontakt proběhl už během léta, v srpnu jsem se rozhodoval z těch možností, co jsem měl, už v září jsem pak měl podepsanou smlouvu a od úvodního soustředění v prosinci funguju s novým týmem. Finančně jde o srovnatelnou nabídku s Quick Stepem, rozhodlo ale to sportovní hledisko," řekl Vakoč.

S Quick Stepem se loučil s těžkým srdcem, ale nabídka ze stáje, jejíž barvy hájí vynikající Nizozemec Mathieu van der Poel, převážila všechno ostatní. "Ta nabídka mě opravdu hodně lákala. V Quick Stepu jsem byl etablovaný jako jezdec na Ardeny, ale já se toužil zaměřit i na klasiky na kostkách a tým se na to moc netvářil, raději mě chtěli na Ardeny. Před Vueltou jsem pak týmu oznámil, že odcházím, i proto jsem pak vypadl na poslední chvíli ze sestavy pro závod," uvedl Vakoč.

Je nám líto, video expirovalo.
Vakoč si od nové stáje slibuje více příležitostí

"Naproti tomu Alpecin věří, že na kostkách mohu nejen závodit, ale také vyhrávat. To byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodl ke změně. Ten projekt se mi celkově hodně líbí, tým má skvělé zázemí, vše je na výborné úrovni, hodně lákavá pro mě byla i ta možnost být součástí menšího dynamického týmu, který chce soupeřit s těmi většími. V týmu panuje výborná atmosféra i vztahy mezi jezdci a vedením," doplnil Vakoč.

Novou kapitolu v kariéře bere po šestiletém působení v Quick Stepu jako velkou výzvu. "Dostaneme se na všechny velké jednorázové závody. Budu mít možnost mít více volnosti, zejména ve druhé části jarní sezony bych měl mít šanci navázat na své vítězství na Brabantském šípu (2016), což pro mě bude velký cíl, podobně jako třeba Amstel Gold Race," nastínil Vakoč.

Chybět by ale neměl ani na dalších velkých podnicích, jako jsou Strade Bianche či Milán – San Remo. "Bude tedy na mně nejen to, abych byl v pomocné roli Mathieua van der Poela, ale abych ten výsledek udělal také já. Pro mě je to ohromná možnost stát se závodníkem, který jezdí na výsledky. A mohu tak navázat na období před zraněním," věřil Vakoč.

Na Giro d'Italia a Tour de France nejspíš jeho tým divokou kartu nezíská, ale sedmadvacetiletý pražský rodák věří, že by se mohl objevit na Vueltě. "Slyšel jsem také nějaké zprávy o tom, že bude hodně těžké se na Vueltu dostat, ale v týmu jsou přesvědčení, že máme velkou šanci ji jet. I Mathieu říkal minulý týden na prezentaci týmu v Amsterdamu, že by Vueltu moc rád jel, tak uvidíme, jak to dopadne," konstatoval Vakoč.

Z nizozemské superhvězdy je nadšený. A lze čekat, že oba budou mít v sezoně dost podobný program. "On je hrozně fajn, komunikativní, nadšený, uvolněný, tvoří v týmu dobrou atmosféru. Při tréninku si tak hraje, je těžko zkrotitelný, ale má úžasný výkon a energii. A je s ním legrace. Mathieu je fakt skvělý týmový kolega. Kousek jsem ho přivezl s sebou," smál se Vakoč.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy