SP cyklokrosu v Iowě vládli Iserbyt a Vosová, Nash byla čtyřiadvacátá

Světový pohár v cyklokrosu pokračoval za mořem v americké Iowě. Závod mužů ovládl Belgičan Eli Iserbyt. Mezi ženami byla nejrychlejší Mariane Vosová z Nizozemska, která stejně jako Iserbyt vede průběžné pořadí seriálu. Jediná česká účastnice závodů v Americe Kateřina Nash skončila čtyřiadvacátá.

Eli Iserbyt na trati v Namuru
zdroj: ČTK/ZUMA/David Stockman

Po americké trilogii závodů vede Iserbyt průběžné pořadí seriálu v součtu s druhým místem z Fayetteville o 24 bodů před krajanem Quintenem Hermansem, jenž po premiérovém triumfu z minulého dílu tentokrát obsadil páté místo.

Iserbyt dnes o 11 sekund porazil Larse van der Haara z Nizozemska. Na třetím místě dojel další Belgičan Michael Vanthourenhout, jemuž patří stejná pozice i v celkovém hodnocení SP.

Cyklokrosařka Nash obsadila na SP v Iowě 24. místo

Mezi ženami se na tvrdé trati prosadila Vosová, která v posledním kole odjela krajance Betsemové. Za nimi se na stupně vítězů poprvé ve Světovém poháru dojela dvacetiletá maďarská cyklistka Vasová.

Seriál se nyní vrací do Evropy, kde bude za týden pokračovat v Belgii.

Světový pohár v cyklokrosu v Iowa City (USA):

Muži: 1. Iserbyt (Belg.) 59:10, 2. Van der Haar (Niz.) -11, 3. Vanthourenhout -31, 4. Aerts -42, 5. Hermans -53, 6. Adams (všichni Belg.) -1:01.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 16 závodů): 1. Iserbyt 110, 2. Hermans 86, 3. Vanthourenhout 64.

Ženy: 1. Vosová 53:46, 2. Betsemaová (obě Niz.) -10, 3. Vasová (Maď.) -36, 4. Brandová -1:08, 5. Pieterseová, 6. Worstová (všechny Niz.) obě -1:11, ...24. Nash (ČR) -4:32.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 16 závodů): 1. Vosová 102, 2. Brandová 92, 3. Betsemaová 85, ...19. Nash 24.