Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

SP bikerů v Novém Městě nejspíš přiláká rekordní jezdecké pole

Jihlava - Nejpočetnější jezdecké pole v letošním světovém poháru horských kol se pravděpodobně sejde na startu třetího dílu seriálu, který je na programu od 23. do 25. května v Novém Městě na Moravě. Do okruhu hlavních favoritů se na domácích tratích řadí olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý a šestý v průběžném pořadí Ondřej Cink.

Jaroslav Kulhavý
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

Předcházející dva díly SP v Jihoafrické republice a v Austrálii byly pro řadu evropských jezdců obtížně dostupné. "Čekáme velký počet startujících nejen kvůli tomu, že pořádáme první závod světového poháru na evropské půdě. Ale také kvůli podmínkám a výborné divácké kulise, která je lákadlem pro hodně jezdců," uvedl sekretář závodu Petr Vaněk.

Nadějně údajně vypadá i kandidatura Nového Města na pořádání mistrovství světa horských kol v červenci 2016. "Přeložení termínu závodu před olympijské hry je přitažlivé. Dostalo zcela jiný význam než šampionát měsíc po olympiádě," poznamenal manažer Ján Svorada, který vidí hlavní výhodu v tom, že všichni jezdci budou chtít ladit formu před olympiádou.

Zatím pořadatelé z Nového Města podali kandidaturu, složili zalistovací poplatek a čekají na rozhodnutí, které by mělo padnout 12. června. "Důležité pro nás je, že cyklistická federace UCI povolila rozdělení tří disciplín. Na sjezd nemáme potřebnou délku trati. Tuto disciplínu už UCI přidělila rakouskému Leogangu. Přitom by měl přednost kandidát s možností uspořádat všechny tři disciplíny. Zřejmě se nikdo nepřihlásil," uvedl Svorada.

Původně v Novém Městě zamýšleli kandidovat na mistrovství světa až v letech 2017 nebo 2018. "Chceme využít aktuální dobrou formu českých jezdců ve světové špičce. Proto se snažíme o kandidaturu v dřívějším termínu," objasnil Svorada.

Oproti loňskému SP dozná trať hlavního závodu cross country několika drobných změn. "Prodloužili jsme ji na 4,2 kilometru. Upravili jsme jeden úsek, který získal ještě větší atraktivitu pro televizní diváky. Na těžkém úseku Rubena Choice vnímáme podněty jezdců. Nezjednodušili jsme tuto část, ale dali jsme více prostoru bezpečnostním prvkům. Ostré kameny jsme zaoblili a některé části dosypali pískem," řekl ředitel tratí Lukáš Vlach.

V příštím týdnu přijede k neoficiálnímu tréninku do Nového Města Cink. "Trať už máme připravenou k závodění. Chceme ale získat i zpětnou vazbu od jezdců," doplnil Vlach. Pro diváky bude v doprovodném programu připravena show leteckého akrobata Martina Šonky.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy