Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal: Dohráno plus

Soud ve Francii vydal zatykač na cyklistu Landise

Paříž - Francouzský soud vydal mezinárodní zatykač na amerického cyklistu Floyda Landise kvůli podezření, že sportovec nechal nabourat počítač antidopingové laboratoře v Chatenay-Malabry, aby tak zabránil zveřejnění pozitivních výsledků vlastní antidopingové zkoušky. Agentuře Reuters to dnes řekl šéf Francouzské antidopingové agentury Pierre Bordry.

Floyd Landis
zdroj: AP autor: ALESSANDRO TROVATI

Landis přišel dodatečně o vítězství na Tour de France v roce 2006 poté, co měl po 17. etapě pozitivní test na syntetický testosteron. Nyní čtyřiatřicetiletý Američan vždy tvrdil, že nedopoval. Neuspěl však s odvoláním ke všem dostupným instancím a v roce 2008 prohrál i u mezinárodní arbitráže CAS.

Francouzské úřady ho podezřívají, že si najal u francouzské detektivní kanceláře hackera s cílem proniknout do počítače antidopingové laboratoře, která testovala jeho pozitivní vzorek. Na veřejnost se pak dostaly interní dokumenty, které sloužily Landisovi při pokusech o obhajobu. Francouzská antidopingová agentura AFLD proto podala trestní oznámení. Už loni na jaře byl Landis s trenérem Arniem Bakerem předvolán k podání vysvětlení, ale k soudu se nedostavili.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy