Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf

Šimůnek uctil památku otce skvělým druhým místem

Gieten (Nizozemsko) - Cyklokrosař Radomír Šimůnek obsadil druhé místo v závodu série Superprestige v Gietenu, jenž se jel jako memoriál jeho otce, který zemřel náhle letos v srpnu ve věku 48 let. Šimůnek se tak výrazně prosadil podruhé v sezoně v závodě, který se konal k uctění památky jeho slavného otce. Přesně před měsícem v Táboře memoriál dokonce vyhrál. Závod na zmrzlé trati vůbec nevyšel českému mistru světa Zdeňku Štybarovi, jenž skončil hluboko v poli poražených sedmnáctý.

"Bojoval jsem dnes za tátu a jel jsem na 110 procent," řekl belgické televizi Šimůnek. "Takové závody jsou náročné na psychiku. Nedá se ani vypovědět, jak smutné je, že tu už táta není," dodal syn české cyklokrosové legendy.

Na zmrzlé trati v Nizozemsku si pro nečekané vítězství dojel Štybarův belgický kolega z týmu Fidea Tom Meeusen. K výhře mu pomohla i smůla veterána Svena Nijse, jenž zhruba sto metrů před páskou ve snaze o spurt doslova vyrval pedál z kliky a místo boje o vítězství doběhl do cíle s kolem vedle sebe čtvrtý. Třetí skončil jiný Belgičan Dieter Vanthourenhout.

I přes defekt v závěru si Nijs pojistil celkové vedení v Superprestige. Na druhé místo se dostal dnes pátý Belgičan Kevin Pauwels a na třetí místo klesl Štybar, jenž nebodoval. Úřadující vítěz série, který v sobotu obsadil druhé místo v závodu Světového poháru v Koksijde, zaznamenal zdaleka nejhorší výsledek v sezoně, kterou začal sedmi výhrami. Dosud nejhůře byl šestý v Superprestige v Hamme-Zogge.

Dařilo se českým juniorům

Dnes suverénní českou jedničku vedle Šimůnka předstihl i Martin Zlámalík, jenž byl však pouze jednu příčku před ním a také nebodoval. Zastoupení na stupních vítězů měl ovšem v Gietenu český cyklokros i v dalších kategoriích. Závod juniorů ovládl vicemistr Evropy Jakub Skála, jenž ve spurtu porazil Vojtěcha Nipla, mezi ženami byla třetí Pavla Havlíková.


V Gietenu se stal Radomír Šimůnek starší v roce 1991 mistrem světa mezi profesionály a po triumfech mezi juniory a amatéry jako první cyklokrosař v historii zkompletoval tento zlatý hattrick.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy