Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
WRC 2019

Šimůnek má první titul, Mikulášková zvítězila již potřetí

Praha – Radomír Šimůnek zvítězil na mistrovství České republiky a slaví svůj první titul v kariéře. O jeho triumfu rozhodla až technická chyba Michaela Boroše v posledním okruhu. Boroš po podklouznutí bere druhou příčku, bronzový skončil loňský šampion Adam Ťoupalík. Čtvrtý Tomáš Paprstka se může těšit z celkového vítězství v domácí sérii Toi Toi Cup. Závod žen ovládla Martina Mikulášková před favorizovanou Pavlou Havlíkovou.

Martina Mikulášková
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Favorizovaný Šimůnek se společně s Borošem a Ťoupalíkem usadili velmi brzy v čele závodu a především pozdější vítěz se staral o tempo. Jako první výrazněji chyboval v předposledním z devíti okruhů nejméně zkušený z trojice uprchlíků Ťoupalík, nakonec ale nedošlo ani na závěrečný spurt zbývající dvojice. Boroš totiž těsně před koncem při výjezdu na stadion v zatáčce podklouzl a to rozhodlo, že Šimůnek ve 32 letech dosáhl na republikový primát.

"Je to obrovská úleva, jsem za to strašně spokojený a šťastný. Člověk se snaží deset let a nikdy mu to nevyjde, ti soupeři byli vždy silnější, ale teď už mám tenhle dres taky a mohu se v klidu připravovat dál. Věřím, že do budoucna ještě alespoň jeden přibude," řekl Šimůnek. Po titulu hodně toužil. "Chtěl jsem to od samého začátku. Od rána jsem věděl, že to bude dobré. Poslední kolo bylo nervy drásající, ale soustředil jsem se jen na sebe, celý závod jsem jel v klidu a s poměrně chladnou hlavou, což u mě nebývá moc zvykem," připustil Šimůnek.

Vrchol sezony však mají cyklokrosaři ještě před sebou a bude jím na konci ledna mistrovství světa v belgickém Heusden-Zolderu. "Doufám, že teď ještě uspěju na mistrovství světa, předvedu tam nějaký výsledek a lidé na mě budou koukat jako na toho Šimůnka, který závodil dříve, a ne jako na toho z těch posledních dvou let," přál si Šimůnek.

Je nám líto, video expirovalo.
Závěr MČR cyklokrosařů patřil Šimůnkovi

Boroš litoval nevyužité šance. Kvůli zaváhání a pádu ani nemohl vyzvat Šimůnka ve finiši. "Mrzí to. Vítězství bylo na dosah, ale Radek byl dnes lepší a zasloužil si vyhrát. Byl to vyčerpávající závod. Snad někdy příště," prohlásil Boroš. Velmi spokojený mohl být ale i v cíli čtvrtý Tomáš Paprstka, který s přehledem uhájil vedení v pohárovém seriálu a vyhrál Toi Toi Cup před Vojtěchem Niplem a Lubomírem Petrušem.

Mikulášková porazila na trati Havlíkovou

Mikulášková vyhrála již potřetí. "Šla jsem do závodu s čistou hlavou a počítala jsem s tím, že můžu vyhrát, ale také být druhá. Jsem ráda, že se mi to povedlo," řekla Mikulášková. Třetím primátem dorovnala v historickém přehledu nejúspěšnějších žen v krosu Kateřinu Nash a právě Havlíkovou. "Tohoto titulu si cením asi nejvíc, protože sezona se mi nevyvedla podle mých představ. Ten titul ale smazal to špatné, co se mi v poslední době děje," radovala se dvaadvacetiletá cyklokrosařka.

Od začátku závodu bylo jasné, že medaile si rozdělí trio uprchlic. "Odjely jsme ve třech, párkrát jsem se snažila s oběma spolupracovat, ale holkám se moc nechtělo. Chvilku jsem tam byla na třetí pozici a zdálo se, že holky by radši spolupracovaly spolu, ale pak na mě trenér zařval a mně se tam podařilo odjet," popsala Mikulášková.

O deset let starší Havlíkovou předurčovaly k pozici velké favoritky dosavadní výsledky v sezoně, otřásl s ní ale pád a musela nakonec vstřebat zklamání z druhého místa. "O pádu Pavly jsem se dozvěděla z reakcí diváků, tak jsem do toho trochu šlápla a vybudovala si náskok," dodala vítězka. Pohárový seriál opanovala čtvrtá v cíli Jana Czeczinkarová.

Mistrovství ČR a závěrečný devátý závod Českého poháru v cyklokrosu Toi Toi Cupu v Kolíně:

Muži: 1. Šimůnek (Era Real Estate - Murprotec) 1:01:31, 2. Boroš -10, 3. Ťoupalík (oba BKCP-Corendon) -20, 4. Paprstka (Expres CZ - Merida Team Kolín) -1:05, 5. Petruš (KC Hlinsko) -1:35, 6. Nesvadba (Expres CZ - Merida Team Kolín) -1:45, 7. Nipl (Puskinak.cz) -1:58, 8. Lasák (Max Cursor) -2:00, 9. Hekele (Stevens bikes - Emilio Sport), 10. Eberl (Expres CZ - Merida Team Kolín) oba -2:01.

Konečné pořadí seriálu (po 9 závodech): 1. Paprstka 249 bodů, 2. Nipl 228, 3. Petruš 222.

Ženy: 1. Mikulášková (Stadion Louny) 46:32, 2. Havlíková (MRM - Avalon) -10, 3. Nosková (AA-Drink/Kalas) -16, 4. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek), 5. Štěpánová (Kona Cycling Point) obě -1:36, 6. Lukešová (ČEZ Cyklo Team Tábor) -3:07.

Konečné pořadí seriálu (po 13 závodech): 1. Czeczinkarová 283, 2. Mikulášková 279, 3. Lukešová 250. 091606 jan 16

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy