Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Šimůnek dojel ve SP v Roubaix šestý a zaznamenal nejlepší výsledek v sezoně

Roubaix – Cyklokrosař Radomír Šimůnek dojel šestý ve čtvrtém závodu světového poháru v Roubaix a zaznamenal své nejlepší umístění v sezoně. Stejně jako před týdnem v Koksijde vyhrál Belgičan Sven Nijs. V závodu žen byla Pavla Havlíková sedmá. 

Radomír Šimůnek na závodě v Táboře
zdroj: ČTK autor: David Veis

Devětadvacetiletý Šimůnek spurtoval na slavném velodromu druhý ve skupině pronásledovatelů za vedoucí čtveřicí. Po odchodu Zdeňka Štybara na silnici nejlepší český cyklokrosař skončil poprvé v ročníku v elitní desítce a posunul se na desáté místo průběžného pořadí. Své sezonní maximum si vylepšil také suverén Českého poháru Martin Bína, jenž skončil patnáctý.

Nestárnoucí šestatřicetiletý Nijs si dojel pro 48. pohárové vítězství v kariéře díky ataku v posledním kole, ve kterém setřásl své tři soupeře, s nimiž absolvoval ve skupině velkou část závodu. Druhé místo obsadil jeho krajan Kevin Pauwels a belgické stupně vítězů zkompletoval mistr světa Niels Albert. Čtvrtá pozice zbyla na překvapení závodu Juliena Taramarcaze ze Švýcarska.

Po polovině seriálu vede průběžné pořadí Albert o 15 bodů před Nijsem a 26 před Pauwelsem. Nejlepší umístění v sezoně zaznamenala také Havlíková, jež dojela sedmá a celkově jí patří devátá pozice. Životní výsledek zajela devatenáctiletá Martina Mikulášková, která uzavřela elitní desítku. Potřetí za sebou vyhrála Američanka Katherine Comptonová. Světový pohár pokračuje den před Štědrým večerem v Namuru.

Je nám líto, video expirovalo.
Světový pohár v cyklokrosu 2012/13 Francie
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy