MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Simon Yates navýšil náskok v čele Vuelty, časovku vyhrál Dennis

Okolí jeskyně Altamiry Simonu Yatesovi svědčilo. Po volném dnu se mu vydařila časovka mezi obcí Santillane del Mar a městem Torrelavega. Díky 13. místu Brit mírně zvýšil své průběžné vedení. Šestnáctou etapu na rovinaté trati dlouhé 32 km vyhrál specialista Rohan Dennis a navázal na své vítězství z úvodní individuální časovky v Málaze.

Rohan Dennis proletěl časovkou u Altamiry nejrychleji

Šestadvacetiletý Yates na trase trochu nečekaně porazil svého největšího soupeře Alejandra Valverdeho. Zkušený Španěl za o dvanáct let mladším lídrem zaostal o sedm sekund a jeho odstup na druhém místě se zvýšil na 33 sekund. Na třetí pozici se díky dnešnímu čtvrtému času posunul Nizozemec Steven Kruijswijk, jenž byl před časovkou pátý. Na Yatese nyní ztrácí 52 sekund.

Dvojnásobný mistr světa v týmové časovce Dennis vyhrál suverénně o 50 sekund před svým americkým kolegou ze stáje BMC Joeym Rosskopfem. Třetí byl ve stejném čase Španěl Jonathan Castroviejo.

Pro Dennise bylo vítězství posledním představením na letošní Vueltě, kterou dnes opouští, aby se připravil na blížící se světový šampionát v Rakousku. "Snažil jsem se to dnes kontrolovat od začátku do konce a vyšlo to dokonale. Teď se chci pořádně připravit na individuální a týmovou časovku na mistrovství světa," řekl osmadvacetiletý Australan.

Jediný český účastník Vuelty Jan Hirt, jenž je ve Španělsku k ruce lídrovi týmu Astana Miguelu Ángelu Lópezovi, obsadil v časovce 145. místo s odstupem šesti a půl minut.

Výsledky cyklistické Vuelty

1. Dennis (Austr./BMC) 37:57, 2. Rosskopf (USA/BMC), 3. Castroviejo (Šp./Sky) oba -50, 4. Kruijswijk (Niz./LottoNL-Jumbo), 5. Kwiatkowski (Pol./Sky) oba -51, 6. Mas (Šp./Quick-Step Floors) -1:03, 7. Oliveira (Portug./Movistar) -1:05, 8. De Plus (Belg./Quick-Step Floors) -1:07, 9. Geschke (Něm./Sunweb), 10. Asgreen (Dán./Quick-Step Floors) oba -1:10, ...145. Hirt (ČR/Astana) -6:31.

Průběžné pořadí:

1. S. Yates (Brit./Mitchelton-Scott) 64:52:58, 2. Valverde (Šp./Movistar) -33, 3. Kruijswijk -52, 4. Quintana (Kol./Movistar) -1:15, 5. Mas -1:30, 6. López (Kol./Astana) -1:34, 7. Pinot (Fr./Groupama-FDJ) -2:53, 8. I. Izagirre (Šp./Bahrajn-Merida) -3:04, 9. Urán (Kol./EF Drapac) -3:15, 10. Gallopin (Fr./AG2R La Mondiale) -4:43, ...82. Hirt -1:55:32.