SP ve vodním slalomu 2024

Short track v Novém Městě vyhrál Koretzky, Cink dojel až pětatřicátý

Francouz Victor Koretzky vítězstvím v short tracku na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě uhájil pozici lídra v této disciplíně. Ondřej Cink dojel do cíle s odstupem 17 sekund až na 35. místě, vinou čehož bude mít horší startovní pozici do hlavního nedělního závodu. Přímé přenosy nabízejí ČT sport, ČT2 a ČT sport Plus.

SP horských kol v Novém Městě na Moravě
zdroj: MTB NMNM autor: Jan Brychta

"Start zezadu se mi povedl, což mě nakoplo, ale bylo to hodně taktické a na mě rychlé. V posledním kole mi úplně došly síly. Až na poslední kolo nohy dobré, ale myslím si, že jsem si to prohrál takticky," popsal mírně zklamaný Cink.

V závodu žen nejlépe finišovala Švýcarka Alessandra Kellerová před francouzskou hvězdou Pauline Ferrandovou Prevotovou. Jitka Čábelická byla s odstupem 21 sekund jednadvacátá.

Nedělní přímé přenosy

10:00 cross country – ženy elite (ČT sport)

13:45 cross country – muži elite (ČT2)

Výsledky short tracku v Novém Městě na Moravě

Muži: 1. Koretzky (Fr.) 19:34, 2. Blevins (USA), 3. Litscher (Švýc.) všichni stejný čas, ...35. Cink (ČR) -17.

Ženy: 1. Kellerová (Švýc.) 19:06, 2. Ferrandová Prévotová (Fr.), 3. Battenová (USA) obě -1, ...21. Čábelická (ČR) -21.

Cross country:

Junioři: 1. Philipsen (Dán.) 1:06:16, ...8. Bažant -3:38, 37. Vašut -7:00, 38. Lienert -7:18, 51. Friedel -8:20, 60. Mitáš -9:06, 61. Najser -9:06, 63. Kratochvíl -9:25, 73. Severyn -10:35, 77. Mušálek, 84. Habr oba -1 kolo, 96. Kukla, 98. Lehký, 105. Hrebejk (všichni ČR) všichni -2 kola

14:30 cross country ženy do 23 let,

16:30 cross country muži do 23 let.