Německo - Polsko

Short track horských kol ve Vallnordu opanovali Kellerová a Schwarzbauer

Alessandra Kellerová ovládla short track v rámci Světového poháru horských kol v andorrském středisku Vallnord/Pal-Arinsal. Švýcarka porazila druhou Britku Evie Richardsovou a třetí Nizozemku Puck Pieterseovou. Závod mužů skončil těsněji, Němec Luca Schwarzbauer uhájil první místo před útočícím Švýcarem Ninem Schurterem a třetím Francouzem Jordanem Sarrouem.

Alessandra Kellerová
zdroj: Twitter @UCI_MTB

"Cítila jsem se vážně, vážně dobře. Vše se mi dařilo od startu a měla jsem to celou dobu pod kontrolou. V short tracku se vám to buď sejde, anebo se něco pokazí. Každý Světový pohár nabízí dvě šance, v pátek a v neděli, takže když se vám zadaří v jednom závodě, tak už tak jako tak jde o perfektní výkon," nechala se slyšet Kellerová.

Jediná Češka na startu Jitka Čábelická dojela na 29. místě. Mezi muži bojoval Ondřej Cink, kterému v cíli patřila 19. příčka se ztrátou 30 sekund na Schwarzbauera.

"Jsem ještě úplně bez dechu, ve vysoké nadmořské výšce je to vždycky něco trochu jiného. Po zklamání na mistrovství světa jsem vážně hrozně šťastný, že jsem tu vyhrál. Fanoušci a atmosféra tu jsou skvělí," komentoval úspěch Schwarzbauer.

SP v jízdě na horských kolech ve Vallnordu (Andorra) – short track:

Muži: 1. Schwarzbauer (Něm.) 20:13, 2. Schurter (Švýc.) -1, 3. Sarrou (Fr.) -2, ...19. Cink (ČR) -30.
Průběžné pořadí SP: 1. Schwarzbauer 1110, 2. Sarrou 840, 3. Dubau (Fr.) 608, ...23. Cink 280.

Ženy: 1. Kellerová (Švýc.) 20:36, 2. Richardsová (Brit.) -6, 3. Pieterseová (Niz.) -17, ...29. Čábelická (ČR) -1:22.
Průběžné pořadí SP: 1. Kellerová 890, 2. Ferrandová Prévotová (Fr.) 850, 3. Pieterseová 830, ...30. Čábelická 226.