Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SK Slavia Praha - CFR Kluž

Šance je malá, ale Kulhavý se nevzdává: O olympiádu ještě zabojuji

Atmosféru olympijských her zažil už čtyřikrát a ve dvou případech měla pro něj i medailovou třešničku. Jaroslav Kulhavý však ještě nemá dost. Český biker Jaroslav Kulhavý se konečně dal zdravotně do pořádku a i když jsou jeho šance na letní účast v Tokiu malé, zkusí o ni zabojovat.

Jaroslav Kulhavý
zdroj: ČTK autor: Plíhal Libor

Měsíc zpět zlatý medailista z Londýna a stříbrný z Ria de Janeiro byl v otázce účasti v Tokiu  zdrženlivý a mluvil i o jiných cílech. Uteklo ale pár týdnů a vše je jinak. Jaroslav Kulhavý se vypořádal se zdravotními problémy, které ho začaly brzdit už od brazilských Her v roce 2016, a dostal chuť se ještě o letošní svátek sportu poprat.

"Momentálně bych řekl, že jsem překonal období, kdy se mi i špatně trénovalo. Tréninky si teď užívám," řekl šestatřicetiletý biker.

Je nám líto, video expirovalo.
Kulhavý: Šance na OH žije a ještě to zkusím

Nejlepším bikerem u nás je momentálně Ondřej Cink. Česká republika má ale stále šanci získat pro olympijský závod jedno účastnické místo navíc na úkor Německa. Bikeři teď čekají, jestli se do kvalifikačního žebříčku bude počítat jeden, nebo dva závody Světového poháru. Kulhavý by navíc musel uspět v konkurenci dalších českých závodníků.

"I když je asi malá, šance žije. Olympiádu jsem neztratil a ještě to zkusím, kdyby vyšla kompletace medailí," zasnil se s tím, že i přes vytoužené Tokio se bude spíše letos zaměřovat na maratonské závody.

"Po třicátém roce rychlost a dynamika klesá a to je důvod, proč se zuby nehty nechci soustředit jen na cross country," dodal.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články