Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jižní Korea - Rusko

Sagan upřednostní Tour před olympiádou. Určitě bych jel zase bojovat o zelený trikot, řekl

Peter Sagan má priority pro letošní sezonu stanovené. Tou hlavní by měla opět být slavná Tour de France. A to přesto, že etapový závod těsně předchází odloženým olympijským hrám v Tokiu. Trojnásobný mistr světa ale nechce předbíhat událostem.

Peter Sagan
zdroj: ČTK/AP autor: Marco Alpozzi

Nejslavnější etapový závod světa má v nejisté době koronavirové krize stanovené datum na 26. června až 18. července, přičemž silniční závod v Tokiu by se měl jet jen necelý týden nato. V souvislosti s hrozící možností povinné karantény pro účastníky olympijských her by tak nebylo patrně možné absolvovat oba závody.

"Uvidíme, co se tento rok vůbec stane. Těžko dělat nějaká rozhodnutí, když zatím ještě nevíme, co bude. A neví to nikdo, co nás čeká. Ale kdybych si vybrat musel... Určitě bych jel zase bojovat o zelený trikot na Tour de France," připustil třicetiletý Sagan během videokonference z tréninkového kempu svého týmu Bora-hansgrohe u italského jezera Garda.

"Uvidíme však, jak bude celý závodní program vůbec vypadat. Teď se soustředím na klasiky, pak si vyhodnotím, co a jak dál. Je třeba ta rozhodnutí udělat, protože je před námi velmi důležitý rok s olympiádou a světovým šampionátem ve Flandrech," doplnil Sagan.

Světový šampion z let 2015 až 2017 ovládl bodovací soutěž na "Staré dámě" už sedmkrát, loni ho ale předčil Ir Sam Bennett. Sedmkrát se podařilo získat zelený trikot pouze Saganovi, šestkrát si ho vyjel na přelomu století Němec Erik Zabel.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy