Následuje
ODM 2020: Alpské lyžování

Sagan týmovou časovku na MS nepojede, Bárta v sestavě Bory nechybí

Slovenská hvězda Peter Sagan onemocněl, oželí proto oproti původním plánům nedělní týmovou časovku, kterou započne mistrovství světa v silniční cyklistice v Bergenu. V šestici týmu Bora-Hansgrohe naopak nechybí Jan Bárta, jenž v německé stáji po sezoně končí.

V Bergenu je o MS v cyklistice velký zájem, první do akce půjde Bárta

Mistr světa z předchozích dvou let Sagan podle webu Cyclingnews onemocněl po návratu do Evropy z Kanady, kde minulý týden absolvoval závody WorldTour. Sedmadvacetiletý rodák ze Žiliny měl zvýšenou teplotu a bolel ho krk. Do Bergenu tak odcestuje až v pátek, dva dny před závodem s hromadným startem, v němž se pokusí o zlatý hattrick.

Saganův trenér Patxi Vila i vedení jeho týmu Saganův zdravotní stav nikterak nezveličují. "Měl jet týmovou časovku, ale rozhodli jsme se, že bude lepší, když si odpočine, potrénuje doma a přijede až na silniční závod. Bolí ho v krku, ale není to nic vážného," řekl Vila. "Po tréninku ve vysoké nadmořské výšce v USA a závodech v Kanadě byl unavenější, než trenéři předpokládali, především kvůli časovému posunu," řekl mluvčí Bory Ralph Scherzer.

Týmová časovka na 42,5 km se v neděli pojede od 15:35, Bárta v ní bude jediným českým zástupcem. Přímý přenos vysílá web ctsport.cz.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy