BBV po 25 letech

Sagan ovládl i třetí etapu a dostal se do čela závodu Kolem Švýcarska

Rheinfelden - Slovenský cyklista Peter Sagan potvrdil ve třetí etapě závodu Kolem Švýcarska vynikající formu a po druhém triumfu za sebou se dostal do čela tradiční generálky na Tour de France. Svou vlastní rekordní bilanci vylepšil na třináct etapových vítězství.

Peter Sagan před dvojicí Albasini, Dillier
zdroj: AP autor: Gian Ehrenzeller

Slovenská hvězda stáje Tinkoff si pozici pro spurt vybojovala úžasnou stíhací jízdou v závěrečných kilometrech 193 km dlouhé trasy z Grosswangenu do Rheinfeldenu, na níž cyklisté absolvovali šest vrchařských prémií. Na cílové rovince porazil domácí duo Michael Albasini, Silvan Dillier.

Dosavadní lídr závodu Jürgen Roelandts dnes dojel v hlavním pelotonu pátý s odstupem tří vteřin za spurtující trojicí. Sagan belgického soupeře v celkovém hodnocení předstihl o tři vteřiny.

V hlavním pelotonu dojeli i nejlepší dva z Čechů ve službách týmu Etixx - Quick Step. Petr Vakoč obsadil 43. místo, Zdeněk Štybar byl o příčku za ním. V celkovém pořadí patří Vakočovi 18. pozice s odstupem 33 sekund za Saganem, Štybar je 46. Závod předčasně skončil pro Roberta Gesinka.

Jezdec stáje LottoNL najel v nedělní druhé etapě do výmolu na silnici a při pádu utrpěl zranění hlavy. Přestože podle vyšetření není jeho stav vážný, musel zůstat v nemocnici na pozorování.

Peter Sagan ovládl i třetí etapu Kolem Švýcarska

Cyklistický závod Kolem Švýcarska (WorldTour) - 3. etapa (192,6 km):

1. Sagan (SR/Tinkoff) 4:31:17, 2. Albasini (Švýc./Orica), 3. Dillier (Švýc./BMC) oba stejný čas, 4. Richeze (Arg./Etixx-Quick-Step), 5. Roelandts (Belg./Lotto), 6. Restrepo (Kol./Kaťuša), ...43. Vakoč, 44. Štybar (oba ČR/Etixx-Quick-Step) oba -17, 79. Hník -3:00, 102. Polnický (oba ČR/Verva), 121. Hirt (ČR/CCC), 124. König (ČR/Sky) všichni -5:07.

Průběžné pořadí: 1. Sagan 9:14:13, 2. Roelandts, 3. Dillier oba -3, 4. I. Izagirre (Šp./Movistar) -13, 5. Wellens (Belg./Lotto) -14, 6. G. Izagirre (Šp./Movistar), ...18. Vakoč -33, 46. Štybar -1:41, 78. Hník -3:45, 109. Polnický -5:58, 117. Hirt 6:20, 138. König -11:39.