Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Toi Toi Cup 2020 Mladá Boleslav

Sáblíková je letos v cyklistice už podruhé zlatá

Holíč (Slovensko) - Martina Sáblíková, dvojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení, získala na mistrovství České republiky v cyklistice druhé zlato ve třech dnech. Sáblíková dnes v Holíči na Slovensku obhájila po úterním triumfu v individuální časovce titul společně s Martinou Růžičkovou v závodě dvojic. V úterní individuální časovce vyhrála Sáblíková před Růžičkovou o 46 sekund. Třiadvacetiletá sportovkyně pak oznámila, že se oproti plánu postaví i do sobotního závodu s hromadným startem v Kyjově.

"Rozhodla jsem se, že vyzkouším i silniční závod, který jsem původně v plánu neměla. V loňském roce jsem z něj odstoupila kvůli křečím, takže v sobotu se budu snažit hlavně dojet. Medaili rozhodně v hlavě nemám," řekla Sáblíková. Závod s hromadným startem se pojede na sto kilometrů, přičemž hvězda Nowis teamu prý letos ujela na kole maximálně 80 kilometrů v kuse. "A to ještě jen padesát v ostřejším tempu, zbytek jen volně," upozornila.

Favorizované duo si na čtyřicetikilometrové trati počínalo naprosto suverénně a vyhrálo s náskokem téměř šesti minut před Jarmilou Machačovou a Lucií Záleskou. Bronz vybojovaly Pavla Novozámská a Hana Ježková.

Celkem se časovky zúčastnilo pouze pět dvojic

Obhájkyně prvenství do závodu odstartovaly jako poslední, na trati ale všechny soupeřky dokázaly předjet a do cíle přijely jako první. Machačovou a Záleskou, které startovaly o dvě minuty dříve, dojely staronové šampionky už před polovinou trati.

"Byl to ale náročný závod na těžké trati a za silného větru. Hlavně ten vítr... Možná mě trochu překvapilo, že největší soupeřky jsme dojely tak brzo. Ale s Martinou se mi jelo úžasně," složila Sáblíková poklonu o sedm let starší kolegyni z Dukly Praha. Růžičková také nešetřila slovy chvály. "Marťase nejde nepochválit. Smekám před ní. Určitě to bylo o dost lepší než loni, kdy jsem ji dost táhla a hodně se 'vyprášila'. Dneska jsme se pravidelně střídaly a jízda měla neustále správné tempo," řekl Růžičková.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy