Je nám líto, video expirovalo.

Roglič znovu na Vueltě vyhrál a je zpátky v červeném

Primož Roglič znovu ukázal, jak rychlý dokáže v závěru etap být, a vyhrál potřetí na letošní Vueltě. Díky bonifikacím navíc slovinský cyklista dokázal stáhnout náskok celkově vedoucího Richarda Carapaze. Oba mají stejný čas, v průběžném vedení je však zpátky Slovinec. Druhý v desáté etapě závodu skončil Felix Grossschartner.

Primož Roglič
zdroj: Twitter.com/lavuelta

V jen mírně zvlněném terénu dlouho usilovali o úspěch uprchlíci, nakonec se ale po 185 kilometrech rozhodovalo v pelotonu. V prudkém stoupání se pokoušel na posledním kilometru o útok i Zdeněk Štybar, ale všechny nakonec zaskočil největší favorit závodu Roglič. Druhý muž letošní Tour de France zaútočil zhruba 300 metrů před páskou a dojel do cíle s výrazným náskokem před Felixem Grossschartnerem.

Carapaz skončil čtrnáctý a původně mu rozhodčí udělili stejný čas jako Rogličovi, takže se zdálo, že červený trikot uhájí. Loňský vítěz Gira d'Italia měl před etapou v čele náskok 13 sekund a Slovinec dostal bonifikaci 10 sekund. Po několika minutách však rozhodčí verdikt změnili, udělili Carapazově skupince ztrátu tří sekund, díky čemuž se na první místo průběžného pořadí těsně vrátil Roglič.

Lídr týmu Jumbo-Visma přišel o červený dres v nedělní 6. etapě, kdy i kvůli problémům s pláštěnkou klesl na čtvrtou pozici. V jeho prospěch při vyrovnaném čase s Carapazem nyní rozhodla lepší umístění v etapách.

Štybar dojel s odstupem 23 sekund čtyřicátý, druhý Čech v závodě Jan Hirt obsadil 105. místo s odstupem dvou a půl minuty.

O víkendu se peloton Vuelty vrátí do hor. V sobotu cyklisty čeká náročných 170 kilometrů z města Villaviciosa na vrchol Alto de la Farrapona s pěti hodnocenými stoupáními včetně čtyř vrchařských prémií první kategorie.

Cyklistický závod Vuelta - 10. etapa (Castro Urdiales - Suances, 185 km):

1. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) 4:14:11, 2. Grossschartner (Rak./Bora-hansgrohe), 3. Bagioli (It./Deceuninck-Quick Step), 4. Aranburu (Šp./Astana), 5. Stannard (Austr./Mitchelton-Scott), 6. Simon (Fr./Total Direct Energie), 7. D. Martin (Ir./Israel Start-Up Nation), 8. G. Martin (Fr./Cofidis) všichni stejný čas, 9. Philipsen (Belg./SAE Team Emirates), 10. Cort (Dán./EF Pro Cycling) oba -3, ...40. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick Step) -23, 105. Hirt (ČR/CCC) -2:25.

Průběžné pořadí: 1. Roglič 40:25:15, 2. Carapaz (Ekv./Ineos Grenadiers) stejný čas, 3. D. Martin -25, 4. Carthy (Brit./EF Pro Cycling) -51, 5. Mas (Šp./Movistar) -1:54, 6. Grossschartner -3:19, 7. Chaves (Kol./Mitchelton-Scott) -3:28, 8. Valverde (Šp./Movistar) -3:35, 9. Poels (Niz./Bahrajn-McLaren) -3:47, 10. Soler (Šp./Movistar) -3:52, ...66. Hirt -1:10:46, 117. Štybar -1:46:08.

Hlavní zprávy