Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Roglič v Romandii vyhrál etapu a přiblížil se triumfu, Hirt byl sedmý

O tom, že je oprávněně v čele průběžného pořadí, přesvědčil výhrou v předposlední etapě závodu Kolem Romandie slovinský cyklista Primož Roglič. Jan Hirt se ve vrchařské etapě, zkrácené kvůli špatnému počasí na 107 km, udržel s nejlepšími a dojel ve stejném čase sedmý.

Primož Roglič
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst autor: Fotoreporter Sirotti Stefano,via www.imago-images.

Devětadvacetiletý obhájce loňského vítězství Roglič se po výstupu na Torgon prosadil ve spurtu vedoucí desetičlenné skupiny proti svému největšímu soupeři Rui Costovi z Portugalska. Třetí skončil vítěz Tour de France Geraint Thomas z Británie.

Cyklisté měli původně jet zhruba o 70 kilometrů víc, ale plánovaná královská etapa musela být kvůli hrozbě sněžení v horských oblastech zkrácena. I tak závodníci jeli v chladu a dešti.

Do nedělní závěrečné sedmnáctikilometrové časovky v Ženevě půjde bývalý skokan na lyžích Roglič s náskokem 12 sekund před Costou. Třetí je s odstupem 16 sekund páteční vítěz David Gaudu z Francie, dalších 10 sekund ztrácí na čtvrté pozici Thomas, jenž by měl být Rogličovým nejvážnějším soupeřem v boji o celkové prvenství.

Hirt ve švýcarské generálce na Giro d'Italia v minulých dnech výrazně ztratil a je průběžně třiapadesátý.

Závod Kolem Romandie (WorldTour)

 4. etapa (107,6 km): 1. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) 2:42:21, 2. Costa (Portug./SAE Team Emirates), 3. Thomas (Brit./Ineos), 4. Woods (Kan./EF Education First), 5. Gaudu (Fr./Groupama-FDJ), 6. Grossschartner (Rak./Bora-hansgrohe), 7. Hirt (ČR/Astana) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Roglič 15:05:13, 2. Costa -12, 3. Gaudu -16, 4. Thomas -26, 5. Grossschartner -29, 6. Kruijswijk (Niz./Jumbo-Visma) -37, ...53. Hirt -14:50.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy