Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Roglič si udržel vedení v Baskicku. Etapu komplikovaly pády

Vycházející francouzská sprinterská hvězda Paul Lapeira má své první vítězství ve WorldTour. Třiadvacetiletý Francouz vyhrál hromadný dojezd druhé etapy tzv. Itzulie. V čele průběžného pořadí zůstává vítěz úvodní časovky Primož Roglič.

Primož Roglič
zdroj: ČTK / Profimedia

Lapeira nejlépe zvládl finiš na mokré silnici v Kanbu a vyhrál před Samuelem Battistellou z Itálie a Belgičanem Louisem Vervaekem. Pro třiadvacetiletého Francouze šlo už o třetí vítězství během necelého měsíce, ale první mezi elitou na WorldTour.

"Zkusil jsem zaútočit už kilometr a půl před cílem, ale nevyšlo to. Tak jsem se zařadil zpátky a šetřil síly na závěrečný spurt. Bruno Armirail mě vyvezl do čela a pak už jsem prostě jel jako o život," řekl Lapeira, kterému v průběžné klasifikaci patří jedenácté místo.

Závěr etapy poznamenal hromadný pád zhruba čtyři kilometry před cílem, který rozdělil peloton na dvě části. V první zhruba třicetičlenné skupině byli kromě Lapeiry také vítěz závodu z let 2021 a 2018 Roglič a obhájce Jonas Vingegaard z Dánska.

Průběžné pořadí vede Roglič s náskokem deseti sekund před dvojicí Mattias Skjelmose z Dánska, Remco Evenepoel z Belgie. Vingegaard je pátý. Karel Vacek ve druhé etapě obsadil 111. místo a v průběžném pořadí je se ztrátou dvě a půl minuty na 118. příčce.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články