Následuje
MS 2020 Německo

Rodí se silný konkurent Ineosu? Dumoulin potvrdil změnu stáje a doplní našlapaný tým Jumba

Potvrdil očekávané. Jedna z ústředních postav světového pelotonu Tom Dumoulin ukončí po této sezoně po osmi úspěšných letech angažmá v německém týmu Sunweb. Nizozemský cyklista zároveň oficiálně pronesl, že míří do nizozemské stáje Jumbo-Visma, kde podepsal smlouvu na tři roky.

Tom Dumoulin
zdroj: Twitter.com/teamsunweb

Mistr světa v časovce a vítěz Gira d'Italia z roku 2017 Sunwebu poslal přes Twitter děkovný vzkaz. "Bylo to neuvěřitelných osm let, bez nichž bych nikdy nedošel tam, kde jsem teď. Jsem vděčný za všechno, čeho jsme společně dosáhli," napsal osmadvacetiletý cyklista. V novém týmu se Dumoulin připojí k silné dvojici lídrů Primoži Rogličovi a Stevenu Kruijswijkovi s cílem ovládnout některý z trojice závodů Grand Tour.

Největší úspěchy slavil Dumoulin v roce 2017, kdy ovládl Giro a následně na MS v Bergenu i časovky jednotlivců a družstev. O rok později skončil celkově druhý na Tour de France a přidal světové stříbro z individuální i týmové časovky. Stříbro má ve sbírce i z olympijských her 2016 v Riu de Janeiro.

Letošní sezona mu na závodech Grand Tours nevyšla. Z květnového Gira musel po pádu kvůli zranění kolena odstoupit a do Tour de France se nestihl zotavit. V nominaci není ani na Vueltu, která startuje 24. srpna.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy