BBV po 25 letech

Quintana vyhrál v Romandii druhý velký etapový závod v sezoně

Ženeva - Kolumbijský cyklista Nairo Quintana si v poslední den závodu Kolem Romandie pohlídal průběžné vedení. Po březnovém podniku Kolem Katalánska vrchař z týmu Movistar vyhrál druhý velký etapový závod v sezoně.

Nairo Quintana
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Daniel Mitchell

Šestadvacetiletý Quintana dokončil rovinatou pátou etapu o délce 177,4 km s cílem v Ženevě bezpečně v hlavním poli. Udržel si tak v celkovém pořadí náskok 19 sekund před Francouzem Thibautem Pinotem. Třetí skončil Quintanův španělský kolega z Movistaru Jon Izagirre.

Pro etapové vítězství si dojel ve skupině uprchlíků Švýcar Michael Albasini, jenž od roku 2014 vyhrál na domácím závodě už šestou etapu.

Romandie je považována za jednu z generálek na Tour de France, kterou by letos Quintana po dvou druhých místech konečně rád vyhrál.

Vítěz předchozích dvou ročníků Tour, Brit Chris Froome, ztratil v Romandii ve čtvrtek 17 minut, nicméně v sobotu opanoval královskou etapu.