Následuje
Evropská liga UEFA

Quintana vyhrál Tirreno, Sagan se v časovce málem srazil s chodkyní

San Benedetto del Tronto ‒ Kolumbijský cyklista Nairo Quintana udržel náskok v závěrečné časovce a vyhrál 52. ročník Tirrena-Adriatica. Celkový triumf v italském závodu WorldTour zopakoval po dvou letech. Závěrečný etapový vavřín vybojoval Australan Rohan Dennis, Slováka Petera Sagana přibrzdila v časovce žena se psem na přechodu.

Nairo Quintana po vítězství na Tirreno-Adriatico
zdroj: BELGA autor: Yuzuru Sunana

Dvojnásobný mistr světa Sagan, který na letošním Tirrenu vyhrál dvě etapy, se vyhnul se štěstím srážce s pejskařkou. Způsob našel i ve vysoké rychlosti: využil rozdělený obrubník a nečekanou překážku objel zleva po chodníku. Časová ztráta mu však sebrala naději na solidní výsledek.

"Byla to legrace. Naštěstí byla možnost se vyhnout, ale nemohl jsem brzdit, protože jsem byl v nástavcích a viděl jsem ji pozdě," řekl Sagan. V tu chvíli už se usmíval. Na trati mu ale zatrnulo a za ženou se ještě nevěřícně ohlédl.

Kolumbijský vrchař Quintana ze stáje Movistar si rozhodující náskok vybudoval v sobotní nejtěžší etapě na Monte Terminillo. Do dnešního finiše vstupoval s vedením o 50 sekund a nakonec vyhrál o 25 sekund před vítězem časovky Dennisem. Ten zvládl desetikilometrovou trať za 11:18 minuty průměrnou rychlostí 53 km/h.

Ze dvou českých cyklistů dokončil Tirreno jen Zdeněk Štybar, neboť Roman Kreuziger odstoupil před pondělní etapou kvůli nemoci.

Výsledky cyklistického etapového závodu Tirreno-Adriatico:

1. Dennis (Austr./BMC) 11:18, 2. Van Emden (Niz./LottoNL), 3. Hepburn (Austr./Orica) oba -3, 4. Cummings (Brit./Dimension Data) -8, 5. Roglič (Slovin./LottoNL) -11, 6. Bodnar (Pol./Bora) -15, ...57. Štybar (Quick-Step) -47.

Konečné pořadí: 1. Quintana (Kol./Movistar) 25:56:27, 2. Dennis -25, 3. Pinot (Fr./FDJ) -36, 4. Roglič -45, 5. Thomas (Brit./Sky) -58, 6. Dumoulin (Niz./Sunweb) -1:01, ...48. Štybar -22:28.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy