Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Globální lakrosová vesnice

Pro triumf si v závěru poodjel Moreno a Španělé slaví první vítězství

Fisterra - Daniel Moreno ze stáje Kaťuša vyhrál jako první Španěl na letošní Vueltě etapu. Povedlo se mu to díky jeho závěrečnému nástupu, kdy za sebou nechal druhého Fabiana Cancellaru. V čele průběžného pořadí je znovu Vincenzo Nibali, nejlepší český zástupce v závodu Roman Kreuziger se posunul o jednu příčku na devátou pozici. Naopak Leopold König v pořadí klesl na dvanácté místo.

Daniel Moreno projíždí jako první cílem čtvrté etapy Vuelty
zdroj: ČTK/AP autor: Paulo Duarte

Jednatřicetiletý Moreno si zopakoval vítězství na Vueltě po dvou letech a shodou okolností opět ve čtvrté etapě. Tehdy uspěl v Sierra Nevadě, dnes na "konci světa, nejzápadnějším výběžku pevninského Španělska. Jezdec stáje Kaťuša zaútočil po 186 kilometrech v závěrečném stoupání několik set metrů před cílem a náskok si udržel navzdory stíhací jízdě Švýcara Fabiana Cancellary. Třetí skončil Australan Michael Matthews.

Moreno si vítězství v dnešní etapě vysnil, řekl o něm před startem svému týmovému kolegovi Joaquimu Rodríguezovi. "Odpověděl mi, ať do toho jdu. Ale od zítřka už zase budu pracovat pro něj. I když na dojezd na kopci v deváté etapě si také myslím," prozradil Moreno, jenž letos v dubnu vyhrál klasiku Valonský šíp. Ve stejném čase jako vítěz dojela do cíle dvacítka jezdců, mezi nimiž nebyl hrdina pondělní etapy a lídr Christopher Horner. Americký veterán nabral šestisekundovou ztrátu a o tři sekundy ho v průběžném pořadí předstihl Nibali.

Italský favorit na celkový triumf dojel ve vedoucí skupině a oblékl se znovu do červeného trikotu, který mu v pondělí vzal Horner. Na vyhlášení se přitom musel vrátit čtyři kilometry do prostoru cíle, protože po dojezdu etapy odjel k týmovému autobusu. "Byl jsem strašně překvapený, když jsem se dozvěděl o tom, že vedu. Netušil jsem, že se tam udělala díra, takže jsem odjel pryč. Ani jsem o vedení neusiloval, jen jsem chtěl zůstat v přední skupině," řekl vítěz Vuelty z roku 2010.

Devatenáctý dojel Kreuziger a v průběžném pořadí se posunul o jednu příčku na devátou pozici s odstupem 42 sekund za Nibalim. Naopak o jedno místo na dvanácté klesl Leopold König, jenž byl ve skupině s Hornerem. Další Čech Jan Bárta je 71. a Zdeněk Štybar 86. "Věděli jsme, že těch 40 kilometrů před cílem je brutální kopec, ale zvládl jsem ho celkem v pohodě. I ten závěr se mi jel docela dobře. Získávám rytmus a po pauze se začínám trochu probírat," uvedl na svém webu Kreuziger. "Zítra nás čeká etapa nahoru, dolů. Možná by mohl konečně slavit úspěch nějaký únik. Uvidíme. Hlavně to chce přečkat ji ve zdraví," řekl k 168 km dlouhému úseku ze Soberu do Lago de Sanabria.

Je nám líto, video expirovalo.
Vuelta 2013

Cyklistický etapový závod Vuelta - 4. etapa: Lalín/a Estrada - Fisterra (186,4 km):

1. Moreno (Šp./Katuša) 4:37:47, 2. Cancellara (Švýc./RadioShack), 3. Matthews (Austr./Orica), 4. Meersman (Belg./Omega Pharma-Quick-Step), 5. Mollema (Niz./Belkin), 6. Boasson Hagen (Nor./Sky), 7. Nocentini (It./AG2R), 8. Barguil (Fr./Argos), 9. Henao (Kol./Sky), 10. Roche (Ir./Saxo-Tinkoff), ...19. KREUZIGER (Saxo-Tinkoff) všichni stejný čas, 29. KÖNIG (NetApp) -6, 70. ŠTYBAR (Omega Pharma-Quick-Step) -34, 98. BÁRTA (NetApp) -2:50.

Průběžné pořadí:

1. Nibali (It./Astana) 14:15:30, 2. Horner (USA/RadioShack) -3, 3. Roche -8, 4. Zubeldia (Šp./RadioShack) -16, 5. Valverde (Šp./Movistar) -21, 6. Kiserlovski (Chorv./RadioShack) -26, 7. Urán (Kol./Sky) -28, 8. Moreno -31, 9. Majka -38, 10. KREUZIGER -42, 11. Huzarski (Pol./NetApp) -45, ...13. KÖNIG -48, 75. BÁRTA -12:11, 93. ŠTYBAR -16:50.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy