Následuje
VK Jihostroj České Budějovice - Trentino Itas

Příští Giro d'Italia se pojede z Jeruzaléma do Říma

Jeruzalém – Giro d'Italia začne příští rok v Jeruzalémě. Mimo Evropu odstartuje jeden ze závodů Grand Tours poprvé v historii. Na území Izraele se pojede tři dny. Údajně by navíc celý závod měl skončit v srdci katolické církve Vatikánu, čímž chtějí představitelé Gira podpořit myšlenku míru a tolerance. 

Tom Dumoulin
zdroj: ČTK/BELGA autor: YUZURU SUNADA

Přesnou trasu 101. ročníku mají organizátoři oznámit v příštím týdnu za účasti představitelů Izraele a Itálie, ale také Alberta Contadora, který v neděli na Vueltě uzavřel svou bohatou kariéru. Mimo Itálii začínalo Giro v minulosti jedenáctkrát, nikdy ale přitom neopustilo starý kontinent.

S ohledem na popularitu závodu a silniční cyklistiky po celém světě půjde o největší sportovní událost na izraelské půdě. "Je to ohromně vzrušující okamžik pro cyklistiku i pro Izrael. Akci takového významu si naše země bude navždy pamatovat," uvedl Daniel Benaim, ředitel společnosti Comtec Group, která Giro do Izraele dostala.

Již před měsícem uvedl specializovaný server cyclingnews.com, že úvod Gira 2018 obstará časovka ve Starém Městě v Jeruzalémě. Zemi v souvislosti s tím podle všeho čeká největší bezpečnostní akce v historii, jež by měla v tomto ohledu překonat i pohřeb Jicchaka Rabina či návštěvu papeže Františka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy