Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Olympijské hry dobré vůle

Pražské schody zvládl nejrychleji Hynek před Hermidou a Škarnitzlem

Praha - Biker Kristián Hynek zvítězil ve 22. ročníku závodu Pražské schody. Za ním skončil na druhém místě José Hermida, třetí dojel Jan Škarnitzl. Naopak Jaroslav Kulhavý závod znovu nedokončil.

Pražské schody 2015
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

"Pro mě je to krásné a velmi cenné vítězství, obsadil jsem všechna místa v první pětce a to první mi chybělo. Jsem rád, že se to tentokrát konečně podařilo, navíc to vyšlo v den mých narozenin, to je obrovský bonus. Třeba mi to kluci dali jako dárek, ale určitě to tak nevypadalo," řekl Hynek.

Ve svém věku prý tušil, že mu už možná moc pokusů nezbývá, o to více si úspěch ve 22. ročníku užíval. "Loni jsem skončil druhý a byl jsem zklamaný. Říkal jsem si, že stárnu a zda to ještě stihnu. Je to prestižní závod v mém domácím prostředí, mám tu spoustu fanoušků včetně rodiny, která se přišla podívat, závodí se tady vždycky úžasně, protože atmosféra je tady neuvěřitelná," pochvaloval si Hynek.

Při svém věku se však necítí opotřebovaný. "Začal jsem na kole jezdit velmi pozdě a věřím, že můžu tři čtyři nebo pět let jezdit na špici, protože neustále cítím zlepšení, další posuny a pořád mám chuť. A dál se budu snažit držet na špici a posunovat svoje limity," ujistil Hynek.

Kulhavý pod převážně zataženou oblohou, ale na suché trati, dlouho pozdějšího vítěze proháněl. Ještě po polovině náročné exhibice jeli společně v čele, jenže technické potíže ho nejprve vyřadily ze hry o triumf a posléze i ze závodu. "Už mi to tam spadlo při tréninku... Ty schody jsou v něčem specifické. Jednou jsem to nasadil při závodě za jízdy, když jsme jeli s Kristiánem. Když mi to spadlo jednou, tak jsem ztratil kontakt, když pak podruhé, tak jsem si řekl, že pojedu domů, už to nemělo cenu. Byla to škoda, protože jsem měl odjeto 45 minut a mohlo to být zajímavé," litoval Kulhavý.

Mrzelo ho, že diváci přišli o dramatičtější zápletku. "Pro ně to trochu ztratilo na zajímavosti, když tam kroužil Kristián s půlminutou k dobru sám. I proto jsem jel dál po tom první problému, aby měli lidé nač koukat, ale pak podruhé už jsem to zabalil. Jinak se mi ale jelo super. A Kristián by stejně vyhrál, když měl ty narozeniny," dodal s nadsázkou Kulhavý.

Je nám líto, video expirovalo.
Kristián Hynek zvítězil na Pražských schodech

Pražské schody, exhibiční závod na horských kolech:

1. Hynek (Topeak Ergon) 1:03:41, 2. Hermida (Šp./Multivan Merida) -41, 3. Škarnitzl (Sram Mitas Trek) -1:11, 4. Gutiérrez (Šp./Trek Factory) -1:40, 5. Ulman (Česká spořitelna-Accolade) -1:49, 6. Lakata (Topeak Ergon) -2:34.

Hlavní zprávy