Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SK Slavia Praha - Bayer 04 Leverkusen

Povede Andrle další hvězdu cyklistiky? Izraelci si po Froomovi brousí zuby na Van Avermaeta

Chrise Frooma už pro příští sezonu mají podepsaného, stáj Start-Up Nation ale s lovem na velké hvězdy současné cyklistiky nekončí. V hledáčku izraelského týmu, v němž na pozici jednoho ze sportovních ředitelů působí René Andrle, má být pětatřicetiletý Belgičan Greg Van Avermaet.

Greg van Avermaet
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Dirk Waem

Vyhlášený specialista na klasiky momentálně hájí barvy stáje CCC, v níž působí i čeští profesionálové Jan Hirt a Josef Černý. Jenže tým se po pandemii koronaviru potýká s problémy a bojuje o přežití. Přestože jezdci ve snaze ustát přerušenou sezonu přistoupili na snížení platů o 50 procent, společnost CCC jakožto hlavní sponzor ukončila předčasně tříletou sponzorskou smlouvu rok před jejím vypršením.

Jméno Van Avermaeta, olympijského vítěze silničního závodu z Ria de Janeiro, je tak skloňováno v souvislosti s možným přestupem. A Start-Up Nation údajně situaci pečlivě monitoruje, podle belgických médií touží po jeho podpisu. "Nemohu k tomu nic říci, ale to je asi každému jasné," uvedl pro rozhlasovou a televizní společnost Sporza spolumajitel stáje Sylvan Adams.

Zájem by ale podle všeho měl. "Samozřejmě. Nemohu tyto spekulace potvrdit a ani vyvrátit, ale o jezdce takových kvalit se musíte zajímat. Greg je jedním z nejlepších klasikářů své generace, dost možná i jedním z nejlepších klasikářů všech dob. Může se měřit s Peterem Saganem. Má můj velký obdiv a respekt, bude vítězit dál, ať už bude jezdit za kteroukoliv stáj," prohlásil Adams.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy