Pogačarovi se povedl únik a dostal se do vedení závodu Paříž–Nice

Závod Paříž–Nice má nového lídra. Do čela se po čtvrté etapě dostal slovinský cyklista Tadej Pogačar, jemuž k tomu pomohl povedený únik, který dotáhl až do cíle. Dvojnásobný šampion Tour de France ukázal v horském dojezdu svou sílu a na největšího rivala Jonase Vingegaarda, jenž ho vloni připravil o třetí triumf na Tour, získal 43 sekund.

Slavící Tadej Pogačar na závodě Paříž–Nice
zdroj: ČTK / Belga Press / autor: DAVID PINTENS

Čtyřiadvacetiletý Pogačar v závěru 164,7 km dlouhé trasy porazil kolegu z úniku Davida Gaudua z Francie a v celkovém pořadí před ním nyní vede o deset sekund. Vingegaard, jenž dojel šestý, na třetí příčce ztrácí 44 sekund.

"Dneska sice nebylo mým cílem získat žlutý trikot, ale určitě mu neřeknu ne," řekl Pogačar po čtvrtém vítězství v sezoně. První tři nasbíral v únorovém závodě Kolem Andalusie, který nakonec také vyhrál celkově.

Paříž–Nice (WorldTour) – 4. etapa (164,7 km):

1. Pogačar (Slovin./SAE Team Emirates) 4:01:17, 2. Gaudu (Fr./Groupama-FDJ) –1, 3. Mäder (Švýc./Bahrajn Victorious) –34, 4. Paret-Peintre (Fr./AG2R-Citroën) –42, 5. Vauquelin (Fr./Arkéa-Samsic), 6. Vingegaard (Dán./Jumbo-Visma) oba –43, ...107. Bittner (ČR/DSM) –22:22

Průběžné pořadí: 1. Pogačar 11:55:00, 2. Gaudu –10, 3. Vingegaard –44, 4. S. Yates (Brit./Jayco-AlUla) –56, 5. Mäder –1:19, 6. Bardet (Fr./DSM) –1:40, ...102. Bittner 24:00.