Pogačar zvládl pro něj tranzitní etapu na Tirrenu a v časovce může stvrdit titul

Před závěrečnou časovkou jednotlivců závodu Tirreno-Adriatico má vítězství v závodu seriálu WorldTour na dosah Tadej Pogačar. Slovinský šampion Tour de France má v čele celkového pořadí stále náskok minuty a 15 sekund před Belgičanem Woutem van Aertem. Spurt skupinky uprchlíků vyhrál v dnešní etapě dánský cyklista Mads Würtz Schmidt.

Tadej Pogačar na Tirreno Adriatico
zdroj: ČTK/AP/LaPresse autor: Gian Mattia D\'Alberto

Dvaadvacetiletý Pogačar může stvrdit zisk druhé trofeje v sezoně v úterní jízdě proti chronometru na 10,1 kilometru v San Benedettu del Tronto. Do cíle šesté etapy dojel v hlavním pelotonu, který po náročné nedělní etapě spíše odpočíval.

V hlavním poli nechyběli ani čeští cyklisté Petr Vakoč, Roman Kreuziger a Jan Hirt, za vítězem dojeli s více než minutovým odstupem. Zdeněk Štybar, jenž v etapě pracoval na tempu pelotonu, nabral manko 2:50 minuty.

Šestadvacetiletý Würtz Schmidt porazil v závěru 169 km dlouhé trati Belgičana Brenta van Moera a Itala Simoneho Velasca.

Tirreno-Adriatico má nejlépe rozjeté Pogačar

Cyklistický závod Tirreno-Adriatico (WorldTour) - 6. etapa (169 km):

1. Würtz Schmidt (Dán./Israel Start-Up Nation) 3:42:09 hod., 2. Van Moer (Belg./Lotto Soudal), 3. Velasco (It./Gazprom-RusVelo), 4. Bakelants (Belg./Intermarché-Wanty-Gobert), 5. Oliveira (Portug./Movistar) všichni stejný čas, 6. Liepinš (Lot./Trek-Segafredo) -0:25, ...62. Vakoč (ČR/Alpecin-Fenix), 82. Kreuziger (ČR/Gazprom-RusVelo), 105. Hirt (ČR/Intermarché-Wanty-Gobert) všichni -1:09, 119. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick Step) -2:50.

Průběžné pořadí: 1. Pogačar (Slovin./SAE-Team Emirates) 26:24:59, 2. Van Aert (Belg./Jumbo-Visma) -1:15, 3. Landa (Šp./Bahrain Victorious) -3:00, 4. Bernal (Kol./Ineos Grenadiers) -3:30, 5. Fabbro (It./Bora-hansgrohe) -3:54, 6. Wellens (Belg./Lotto Soudal) -4:30, ...50. Štybar -30:28, 74. Vakoč -42:34, 75. Kreuziger -42:53, 82. Hirt -44:05.