Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Počítadlo nakažených se na Tour před dalším kolem odběrů vynuluje

Čtyři cyklistické stáje, kteří na Tour de France měly po jednom nakaženém, se v případě dalšího nálezu při příštím odběru nemusí obávat automatického vyloučení. Podle informací agentury Reuters organizátoři po konzultaci s francouzskou vládou upravili podmínky a před druhou vlnou testů dosavadní bilanci vynulují. 

Egan Bernal
zdroj: ČTK/AP autor: Anne Christine Poujoulat

Podle původně stanovených pravidel platilo, že pokud se v jedné stáji objeví během sedmi dnů dva pozitivní testy, tým na Tour automaticky končí. Do týmu se přitom vedle osmičky jezdců počítají i všichni členové doprovodu včetně mechaniků, fyzioterapeutů či sportovních manažerů.

Při prvním kole testů během neděle a pondělního volného dne se po jednom případu covidu-19 objevilo ve stájích Cofidis, AG2R La Mondiale, Mitchelton-Scott a Ineos Grenadiers, za kterou závodí obhájce titulu Egan Bernal.

Druhé kolo odběrů je naplánováno na 13. a 14. září. "Pro nové kolo testů resetujeme počítadlo. Pokud by se ale v jednom z těch čtyř týmů objevil další případ do té doby, končí," uvedl jeden z nejmenovaných zdrojů agentury Reuters.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy