Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Po velké vlně kritiky se o nejrychlejšího sjezdaře na Giru soutěžit nebude

Milán - Plánovaná nová soutěž o nejrychlejšího sjezdaře na Giru d'Italia se po kritice cyklistů neuskuteční. Pořadatelé chtěli novinku představit na jubilejním stém ročníku, který začne v pátek na Sardinii, ale tvrdě narazili.

Giro d'Italia
zdroj: ČTK/PA autor: Pier Maulini

Jezdci poukazovali na bezpečnostní rizika a připomněli tragický pád Belgičana Woutera Weylandta, jenž se v roce 2011 zabil na Giru právě při sjezdu.

"Není to tak dlouho, co jsme ztratili po pádu ve sjezdu našeho kamaráda a kolegu Woutera Weylandta. Má se to opakovat? Ne!!!" napsal například německý cyklista Marcus Burghardt, kolega Jana Bárty z týmu Bora.

Cyklisté měli v deseti různých etapách na deseti úsecích včetně sjezdu ze Stelvia bojovat o prémii 500 eur (13 500 korun). Navíc by za sjezdy dostávali body do celkového hodnocení s prémií 5000 eur pro vítěze.

"Chtěli jsme vytvořit novou další klasifikaci a zvednout ještě větší zájem u fanoušků. Bohužel někteří lidé zcela nepochopili myšlenku prémie a jiní to využili k tomu, aby spustili zbytečný poprask. Takže jsme to zrušili. Jezdce i tak budeme měřit, ale údaje použijeme jen proto, abychom fanoušky informovali o rychlostech při sjezdu," řekl ředitel závodu Mauro Vegni.

Poslechněte si nejnovější díl Velo fokus podcastu:


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy