V šachu

Pátou etapu Kolem Katalánska vyhrál z úniku Schachmann

Pátou etapu cyklistického závodu Kolem Katalánska vyhrál Němec Maximilian Schachmann, když jako jediný za čtyřčlenného úniku vydržel před pelotonem až do cíle. V průběžném vedení zůstal Kolumbijec Miguel Ángel Lopez. Josef Černý dojel 97. a Petr Vakoč 140., oba Češi se pohybují až ve druhé stovce celkového hodnocení.

Schachmann byl nejlepší v 5. etapě Kolem Katalánska

Všichni sprinteři si na vítězství v páté etapě museli nechat zajít chuť. Sedmnáct kilometrů před cílem se totiž ve sjezdu z hlavního stoupání dne vydělila tato čtveřice jezdců a z ní se po chvíli osamostatnil pozdější vítěz. Max Schachmann uhájil první příčku i díky tomu, že pronásledovatele zpomalil pád Nizozemce Keldermana. Za pětadvacetiletým Němcem z týmu Bora-Hansgrohe vyhrál spurt o druhou příčku Michael Matthews před Ryanem Gibbonsem.

Cyklistický závod Kolem Katalánska (WorldTour) - 5. etapa (188,1 km):

1. Schachmann (Něm./Bora-hansgrohe) 4:25:45, 2. Matthews (Austr./Sunweb), 3. Gibbons (JAR/Dimension Data), 4. Impey (JAR/Mitchelton-Scott), 5. Bevin (N. Zél./CCC), 6. Bauhaus (Něm./Bahrajn-Merida) všichni -13, ...97. Černý (ČR/CCC) -2:40, 140. Vakoč (ČR/Deceuninck-Quick Step) -10:05.

Průběžné pořadí: 1. López (Šp./Astana) 21:57:05, 2. A. Yates (Brit./Mitchelton-Scott) -14, 3. Bernal (Kol./Sky) -17, 4. Quintana ((Kol./Movistar) -25, 5. Martin (Ir./SAE Team Emirates) -46, 6. Kruijswijk (Niz./Jumbo-Visma) -56, ...118. Černý -56:23, 139. Vakoč -1:16:41.