Lyžování ČR 2024

Paprstka triumfoval v Jabkenicích, do čela pořadí jde ale Ťoupalík

Tomáš Paprstka zvítězil ve druhém závodě českého poháru cyklokrosařů Toi Toi Cup, který se konal v Jabkenicích. Na druhém místě dojel stejně jako v prvním závodě ve Slaném Adam Ťoupalík, a tak se posunul do čela průběžného pořadí.

Tomáš Paprstka
zdroj: ČTK autor: Červený Michal

"Jelo se mi opravdu parádně, vůbec jsem necítil nohy a dýchalo se mi skvěle. Jedině jsem trošku cítil záda. Když jsem zjistil, že mám menší náskok, tak jsem za to pořádně vzal a náskok jenom hlídal," uvedl Paprstka, jenž Ťoupalíka porazil o 42 sekund. Třetí skončil Polák Marek Konwa.

Trať v Jabkenicích si v závěru silniční sezony vyzkoušel i reprezentant Petr Vakoč z týmu Quick-Step a byl klasifikován na 31. pozici. Závod žen ovládla stejně jako ve Slaném Pavla Havlíková. Druhé Karle Štěpánové nadělila více než minutu.

Druhý závod cyklokrosového poháru vyhrál Paprstka

Druhý závod českého poháru Toi Toi Cupu v cyklokrosu v Jabkenicích:

Muži: 1. Paprstka (Expres CZ-Scott Kolín) 1:04:01, 2. Ťoupalík (Beobank-Corendon) -42, 3. Konwa (Pol.) -1:19, 4. Nesvadba (Expres CZ-Scott Kolín) -1:59, 5. Hekele (Stevens Bikes-Emilio Sport) -2:11, 6. Haring (SR) -2:18. Průběžné pořadí (po 2 ze 7 závodů): 1. Ťoupalík 58, 2. Paprstka 57, 3. Konwa 53.

Ženy: 1. Havlíková (Kooperativa Jablonec n/N) 40:56, 2. Štěpánová (N1 Team) -1:07, 3. Keseg Števková (SR) -1:41, 4. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) -2:26, 5. Ungermanová (Kooperativa Jablonec n/N) -2:47, 6. Heiglová (Rak.) -3:10. Průběžné pořadí (po 2 ze 7 závodů): 1. Havlíková 60, 2. Štěpánová 56, 3. Czeczinkarová 55.