Následuje
Branky, body, vteřiny

Nové Město bude bez Kulhavého. Trápí jej zdraví a špatná forma

Jaroslav Kulhavý nebude kvůli zdravotním problémům a špatné formě startovat v nedělním závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Čtyřiatřicetiletý biker nedokončil o víkendu úvodní díl seriálu v Albstadtu.

Jaroslav Kulhavý
zdroj: ČTK autor: Červený Michal

"Je to pro mě samozřejmě nejhorší možný scénář a velmi těžké rozhodnutí, protože Světový pohár v Novém Městě na Moravě patří každý rok mezi mé vrcholy sezony, ale vzhledem k mé aktuální (ne)formě jsem se rozhodl v neděli nestartovat," uvedl Kulhavý.

V Novém Městě vyhrál Světový pohár v letech 2011 a 2015 a v roce 2016 byl na Vysočině stříbrný na mistrovství světa. "Šance na dobrý výsledek je letos minimální a fanoušci si také nezaslouží, abych závodil někde v hloubi startovního pole," dodal Kulhavý, jehož trápí nespecifikované zdravotní problémy.

"Poslední týdny se mi zhoršil stav, který souvisí se zraněními, která jsem si způsobil v průběhu posledních let. Je to vcelku složitější na vysvětlení, každopádně mě tělo nepustí do maximální zátěže, ať už v tréninku, tak v závodě. Když jsem začal s intenzivními tréninky po Cape Epic, vše se ještě zhoršilo," doplnil.

Kulhavý dá přednost před oblíbeným Novým Městem tréninku

"Základem ale je, aby byl na 100 procent zdravý a mohl se v tréninku a v závodech spolehnout na své schopnosti, které potřebuje k odpovídajícímu výkonu. Teď tomu tak není, v podstatě už rok se potýkáme s komplikacemi. Rozhodli jsme se tedy, že následující týdny závodění pozastavíme, Jára podstoupí intenzivní léčbu a trénink," uvedl reprezentační trenér Viktor Zapletal.

Kulhavého tak nyní čeká minimálně měsíční závodní pauza. "Pokud bude vše probíhat podle plánu, měl by se objevit nejpozději na mistrovství republiky v maratonu," řekl Zapletal. "Následně by mohl startovat na mistrovství Evropy v maratonu a týden nato by se vrátil do seriálu Světového poháru ve francouzském Les Gets," dodal trenér.

Hlavní zprávy