Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Nizozemský večer na dráze. Hoogland vládl kilometru, van Schip s Havikem triumfovali v madisonu

Úterní program světového šampionátu na dráze vyvrcholil strhujícím soubojem v madisonu. V cíli se horlivě počítalo. Z titulu se nakonec radovali Nizozemci Jan Willem van Schip a Yoeri Havik. Česká dvojice Denis Rugovac a Jan Voneš závod nedokončila. V bodovačce obsadila Jarmila Machačová desáté místo za vítěznou Belgičankou Lotte Kopecká. Svůj čtvrtý titul na kilometru s pevným startem vybojoval s přehledem Nizozemec Jeffrey Hoogland. Přímé přenosy z MS nabízí ČT sport a ČT sport Plus.

Sedmatřicetiletá Machačová, která se právě v bodovacím závodě stala před deseti lety světovou šampionkou a z MS 2011 má stříbro, získala na oválu Velodromu Sira Chrise Hoye tři body.

"Nebylo to tak zlé, nejelo se mi úplně špatně. Před závodem bych desáté místo brala, ale mrzí mě, že jsem pokazila ten poslední souboj o dvojnásobné body. Měla jsem nohy na to, abych tam nějaké získala. To je škoda, protože jsem na tom mohla být ve výsledcích ještě o dost lépe. To mě mrzí," uvedla Machačová v rozhovoru pro cyklistický svaz.

Kopecká se v Glasgow radovala již z druhého nejcennějšího kovu. V neděli vyhrála vylučovací závod. Druhá byla Australanka Georgia Bakerová a třetí Japonka Cujaka Učinová.

Rovněž Hoogland oslavil ve Skotsku druhé zlato – v pátek byl členem vítězné nizozemské sestavy v týmovém sprintu mužů. Kilometr s pevným startem vyhrál na třetím MS za sebou, celkově má v této disciplíně čtyři tituly a zařadil se po bok rekordmanů Arnauda Tournanta a Francoise Pervise z Francie, Brita Chrise Hoye a Němce Stefana Nimkeho.

Zbývající dvě pozice na stupních vítězů obsadili Australané – stříbro získal Matthew Glaetzer a bronz Thomas Cornish. V kvalifikaci obsadil 19. místo Matěj Hytych.

Výsledky MS v dráhové cyklistice

Muži:

Madison: 1. Havik, Van Schip (Niz.) 37, 2. Wood, M. Stewart (Brit.) 35, 3. Gate, C. Stewart (N. Zél.) 34, ...13. Voneš, Rugovac (ČR) nedokončili.

1 km s pevným startem: 1. Hoogland (Niz.) 58,222, 2. Glaetzer 58,526, 3. Cornish (oba Austr.) 58,822, ...v kvalifikaci 19. Hytych (ČR) 1:01,626.

Ženy:

Bodovací závod: 1. L. Kopecká (Belg.) 39 bodů, 2. Bakerová (Austr.) 31, 3. Učinová 14, ...10. Machačová (ČR) 3.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články