OH Paříž 2024

Nizozemský den v Dublinu zařídili výhrami Brandová a Ronhaar, Zemanová skončila osmá

V irském Dublinu proběhly další závody Světového poháru v cyklokrosu. Kristýna Zemanová v závodě žen bojovala celou dobu v první desítce a nakonec dojela na osmé příčce. Zvítězila Nizozemka Lucinda Brandová před svou krajankou a vedoucí SP Ceylin del Carmen Alvaradovou, třetí příčku obsadila Britka Zoe Backstedtová. V mužském závodě svedli souboj v cílové rovince Belgičan Laurens Sweeck a Pim Ronhaar z Nizozemska, který měl ve finiši více sil a dojel si pro vítězství.

Cyklokros
zdroj: REUTERS autor: Claus Fisker/Ritzau Scanpix

Zemanová za Brandovou zaostala o minutu a 23 sekund. Po třináctém místě v minulém týdnu v Troyes se vrátila do první desítky, kterou uzavřela i při svém prvním letošním startu v Maasmechelenu. V průběžném pořadí seriálu po pěti závodech se posunula o jednu pozici na osmé místo.

Světový pohár vede Nizozemka Ceylin del Carmen Alvaradová, jež po předchozích dvou výhrách tentokrát dojela druhá a jako jediná v žádném z dosavadních závodů v sezoně nechyběla na stupních vítězů. To sice platí i o čtyřiatřicetileté Brandové, která zkompletovala medailovou sbírku, byl to ale teprve její třetí start.

Ronhaar zvítězil před pěticí belgických soupeřů a vybojoval druhý triumf v sezoně. V průběžné klasifikaci je před ním jen Belgičan Eli Iserbyt, který v Dublinu dojel třetí.

Závod Světového poháru v cyklokrosu v Dublinu:

Muži: 1. Ronhaar (Niz.) 57:17, 2. Sweeck -2, 3. Iserbyt -20, 4. Wyseure -28, 5. Adams -37, 6. Nys (všichni Belg.) -59.

Průběžné pořadí (po 5 ze 14 závodů): 1. Iserbyt 147, 2. Ronhaar 128, 3. Van der Haar (Niz.) 121, ...20. Boroš (ČR) 28.

Ženy: 1. Brandová 54:59, 2. Alvaradová (obě Niz.) -38, 3. Bäckstedtová (Brit.) -45, 5. Schreiberová (Luc.) -57, 5. Van der Heijdenová -1:10, 6. Van Alphenová (obě Niz.) -1:16, ...8. Zemanová (ČR) -1:23.

Průběžné pořadí (po 5 ze 14 závodů): 1. Alvaradová 165, 2. Bäckstedtová 102, 3. Van der Heijdenová 95, ...8. Zemanová 67, 58. Hladíková (ČR) 1.